Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Kad je kukuruz skup svi gledaju da se otarase stoke a mala je potraznja i cena je mala jer je velika ponuda.isto tako i kad je kukuruz jeftin
 
Ajde solidna je cijena ove godine , a i rod kod vecine , ima i regija koje nisj imali srece , al vecimom , al evo opet , ne mirise mi na dobro ovo ipak , u vezi korona svjetske krize , .? Pa ajde da pricamo mozda o tome ko je NAPLATIO robu ? Ovde konkretno kod nas , zrno se trazi , cijene solidne , ali nevolim kad roba neide u izvoz a trazi se . Ko razumije shvatice . Skoro mi jedan oolega rece , kako to kad su svinje i bikovi i pilici jeftini , kukuruz je skup ? Koja je logika ? Meni je to bas potpuno logicno.
Kod Vas vlada RS ocigledno radi...kod nas vlada nije formirana...nema ko da spusti rampu za izvoz...ps,to je moje misljenje...inace prema mojim informacijama na Konstanci su Egipat i Saudijska Arabija najveci kupci trenutno.
 
Ovde je situacija da je najveci potrosac zitarica peradarstvo . Proizvodnja je velika ali je prodaja smanjena kako izvozna tako domaca , piletina se zaledjava . Veliki proizvodjaci imaju velike cikluse i treba ima dosta hrane , proizvode zaledjavaju . Velika potraznja je prema fabrikama stocne hrane a to su nasi kupci ali i velika dugovanja , boiim se da ce se slomiti na nasim ledjima .
 
Ovde je situacija da je najveci potrosac zitarica peradarstvo . Proizvodnja je velika ali je prodaja smanjena kako izvozna tako domaca , piletina se zaledjava . Veliki proizvodjaci imaju velike cikluse i treba ima dosta hrane , proizvode zaledjavaju . Velika potraznja je prema fabrikama stocne hrane a to su nasi kupci ali i velika dugovanja , boiim se da ce se slomiti na nasim ledjima .
Tacno tako...vrzino kolo...prenapumpan balon...u jednom trenutku ce puci...videcemo ko ce platiti ceh!?
 

Evo crno more Constanca 170 eur/t
 
Poslednja izmena:
Kod nas se dok je bilo lepo vreme katerpilarima tovario kukuruz na vagone za Italiju dan-noc.Da je potrajalo lepo vreme verovatno bi i cena otisla jos gore,mada mi je jedan novi otkupljivac kod nas rekao da ce ici cena do 18din ali malo kisa pomuti i zaustavi sve.Verovatno cemo videti za koji dan sta ce i kako ce dalje biti.
 
Otkup robnih rezervi koliko vidim ide nekim novim sistemom . Nema u objavi produktne berze kao posrednika nego direktna prijava ... Ima li ko precizniji informacija?
 
Cena je od prošle srede do ove skočila sa 17.82 na 19.2 na berzi sa pdv.Rekoh biće oko 20 din do N. Godine iako nisam očekivao baš ovoliko brzu promenu ka gore. Mislim da će preći i tu koju nude u inter. otkupu.
 
Danasnja ponuda 17,5 sa pdv. Ne znam ni sam vidim da cena ide gore mislim da cu sacekati jos malo,pa neka obracunava lager.
 
Markojx i Kiraj gde ste videli to da robne rezerve otkupljuju kukuruz? Do sad nisu objavljivali da će otkupljivati kukuruz osim za robnu razmenu kroz junad. A nema do sad ništa ni do otkupa pšenice kod njih.
 
Nemanja da video sam. A uslov je min 50 t i max 100 t za individualna gazdinstva. Mogli su da stave bar 10t da bude min. Dakle prema ovome sad verovatno cena ide na 20 din uskoro.
 
@bojcetic
Tacno tako. Secam se dobro 2012, mnogi su se cesali sto nisu odmah prodali. Na prolece izmislii aflatoksin i srozali cenu na pola.
 
Poslednja izmena:
@bojcetic
Tacno tako. Secam se dobro 2012, mnogi su se cesali sto nisu odmah prodali. Na prolece izmislii aflatoksin i srozali cenu na pola.
Nisu izmislili, ja sam te godine imao pola jutra as 72 u basti u zalivanju kap po kap, sve pecurke rasle po klipovima. Taj je bio aflatoksin 100%.Na kraju je otisao u zrnu na silos.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh