Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Ljusha mislim da nisi u pravu. U žetvi 2012-te je dogurao do nekih 28-9din a sledeće godine se strmopizdio na 11-13 tako nekako isti taj kukuruz. 2011 je bio oko 12-14din. 2010-te oko 8din ako se dobro sećam.
 
Da tako sam i mislio.
2012 u onoj suši,svi su mislili da će zadržati tako dobru cenu,onda je Ješić izašao pričom o aflatoksinom i cena se strmoglavila.
 
Ljusha mislim da nisi u pravu. U žetvi 2012-te je dogurao do nekih 28-9din a sledeće godine se strmopizdio na 11-13 tako nekako isti taj kukuruz. 2011 je bio oko 12-14din. 2010-te oko 8din ako se dobro sećam.
Prodavali ljudi po 27 dinara i to kvaran. Moj bio zdrav, skinuo ga u ambar u klipu, posle prodao za duplo manje novca kada sam ga okrunio u leto sledece godine.
 
Ja jedva nakupio da prehranim goveda... Mislim da sam imao 18kj kukuruza, i nekih 20 ak goveda sigurno... Ala godine, bila ne ponovila se... Otad govorim samom sebi "ma hebo cenu kolika, samo kad njega ima"...
 
Ja te god kad sam video da kola idu nizbrdo umesto po 29 ili koliko vec sutnem ga za neki din nize .nikad se cena oporavila nije
 
I mi se upecali te godine. Svi govorili kukuruz ode na 30+ dinara a soja za mesec dana na 100. Pusti snovi...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kod nas su dosta ostavili tada soje,rekoše bar na 70 da dođe a pojedini mislili da će na 100.
Ko je bio realan znao je da je to poklon,em rodila kod nas solidno ubola nas kiša iz RO 100 tinak l oko 20 jula.
Zarada 1000 e čisto po kj.
 
Ajde solidna je cijena ove godine , a i rod kod vecine , ima i regija koje nisj imali srece , al vecimom , al evo opet , ne mirise mi na dobro ovo ipak , u vezi korona svjetske krize , .? Pa ajde da pricamo mozda o tome ko je NAPLATIO robu ? Ovde konkretno kod nas , zrno se trazi , cijene solidne , ali nevolim kad roba neide u izvoz a trazi se . Ko razumije shvatice . Skoro mi jedan oolega rece , kako to kad su svinje i bikovi i pilici jeftini , kukuruz je skup ? Koja je logika ? Meni je to bas potpuno logicno.
 
Nazad
Vrh