Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Može Nidžo bez problema. Grejanje suncokreta dolazi usled delovanja nekog brašnara ili kako se već zove, što u ovom periodu još nije niti če biti tamo do feb-marta. Kod nas u silosima Viktorije je prošle godine sušen prečišćen pa osušen suncokret na 5-6% pa pre ulaska još jednom na trijer i kažu momci na prijemu da apsolutno ništa nije bilo osim suncokreta. Počeo se grejati u feb-martu i utvrđeno prisustvo nekog insekta(mislim brašnar neki tip). Morala se raditi dezinsekcija i eleviranje. Mislim da ne bi bio problem na neki kraći rok istovariti kuću pa napraviti pretovar. Kod nas znaju da to niko ne radi zato je brijač na otkupu oštar. Ali sami smo krivi.
 
Jeste da nije tema ali suncokret sa 6-7% vlage u podnom skladistu moze do januara da se skaldisti bez ikakvih problema, kod nas nazalost takav obicaj da mi skidamo sa takvim vlagom.Potreba za novcem je veci problem ...uvek!

p.s. cena kod mene na bazi sprs vlagi juce skocila na 16.80 din/kg!
 
Drzim ja suncokret u metalnom silosu od žetve pa do juna-jula meseca. Ne sme uci sa vlagom većom od 8%,na ulazu predje preko selektora i miran si. Naravno kako ga trosim tako se iz silosa roba stalno pomera pa imam uvid u stanje robe. Jednom nam se za 25 godina desilo da se u njemu pojavio žižak,samo iz razloga sto je vlaga suncokreta na ulazu bila oko 10%.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Promet kukuruzom i ove nedelje beleži najveći količinski promet. Raspon cena je iznosio od 16,00 do 16,30 din/kg bez PDV-a, uz jasno izražen uzlazni cenovni trend. Bez obzira na najavljene vrhunske prinose kukuruza, cena ne samo da se ne smiruje, nego je tražnja sve veća i veća. U strukturi kupaca dominiraju izvoznici, dok se stiče utisak da i domaća tražnja prati cenovne izvozne trendove. S obzirom da su već dogovoreni ozbiljni izvozni aranžmani za period do kraja 2020. godine očekuje nas zanimljiv naredni period.
Rekoh ja cuvajte robu
 
Nazad
Vrh