Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
mala je to kolicina, da bi ista pokrenula,izrazena u kg,da bi bila veca cifra
 
Ako mislite da ovo neće pogurati cenu na više zbog čega onda je ne prodate po ovoj ceni? Jeste to mala količina ali ako se među prvima prijavite možda i kupe od vas.
 
Ja sam upravo bas i prodao, jer nije kucni lager, i ako se racuna ulaz izlaz pa 1 % mesecno, pa fumigacija 3 % cujemo se na prolece po 16din;)
 
Jako veliki zastoj luka Pancevo, izgleda Dunav remeti posao! Ima da se izvlaci ovo sto su otkupili ihahaj, do tad nista od cene.
Zadnje sto sam prodao po 15.1rsd je islo za Makedoniju.
 
Ja gledam kod mene je Sava baš narasla i da je dosta mutna. Odakle ne znam. Moguće je da će to malo podići nivo Dunava ovih dana. Mada sam čuo da je Dunav jako nizak. A na Savi sam video da idu barže.
 
Ima li sta novo jesu se svi razdyzili,je li plovan Dunav,ima li jos neki uslov da se cena pocne bar malo micati i to na vise,iako su razlozi pogotovo kad pada izmisljeni
 
Momo pa u SLO i HR pada u primorju a ne u kontinetalnom delu. Mislim u kontinetalnom delu je ima ali u znatno manjim količinama.
 
Samo jos jedan podatak. Budimpesta je dalje od Konstance od nas a ima jacu cenu. Fora je prvo u malom broju izvoznika pa u cenama pretovara u lukama. To dovodi do apsurda da onaj ko ima manje brodskih kilometara da vozi ima manji cenu od udaljenije robe.
 
Ovdje ti je 85kn/100kg , do 14% vlage, ili do 16,9% vlage kad ti odbiju susenje itd. oko 65-67kn/100kg zavisno od loma , primjesa itd.
Inace i FAO 300 grupa je imala preko 15% vlage u okolici.
 
Nazad
Vrh