Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Izvoznici su sigurno terminski već ugovorili odredjene količine koje će nekako morati da pronadju. Poznato je da su robne rezerve odavno ispražnjene i na njih će teško moći da računaju. Pošto kukuruza nema a i to što bude će barem polovina ostati na lageru mislim da neće imati mnogo izbora osim da realno plate kukuruz. U suprotnom će penali za neisporučenu robu verovatno koštati malo više.
 
Nada umire poslednja.Poznajuci nas i nasu srecu,pukli su nasi ratari kao zrela dinja.Jedini koji ce uz vas nagrabusiti smo mi domaci stocari,koji ce morati platiti nesto vecu cenu,ali s obzirom da ce input u meso biti nizi kod drugih,sledi debakl.Ovi sto su izvozili kukuruz ce se prebaciti na uvoz mesa,a mi smo svi zajedno tropa.Mozemo samo da placemo zajedno_Ocu reci da se ne sekiram za izvoznike.Mafijasi su to.Verovatno ce puci neki sitniji,ali jaki igraci ce se snaci.Provuci ce neciji kukuruz kroz papire,ali nece placati vise,nego sto mogu da kupe preko.Davno sam napisao,da mi ovde mozemo svi zajedno profitirati samo ako susa bude u celom svetu,a kod nas lepo rodi.:osmeh:Na zalost desilo se obrnuto.Susa je samo kod nas.Da se lepo pomolimo,kad bi mogli prespavamo i sto pre zaboravimo ovu godinu.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Crveno,da ne moze biti crvenije,tj crnje.
 
Generalno smo svi u lancu ove godine pukli, neko manje a neko više, ali se bar možemo nadati da će i nama krenuti boje, pa da i nas možda dogodine, ili neke tamo bude sramota kako nam dobro ide :ppozdrav:
 
16.08.%20CENE%20ZITARICA_0.jpg
 
Ljudi treba mi pomoc. Znam da sa jednom uspeo da preko nekog linka udjem u bazu podataka produktne berze sa cenama za svaki dan unazad par godina. Da li to neko zna taj link do njihove datoteke.

Nada poslednja umire.
 
Koji su uslovi prebacivanja?Racuna ti se lager za svaki mesec ili ne?verujes da ce kukuruz rod 2017.imati mnogo bolju cenu?
 
Nazad
Vrh