Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Sta danas moze biti tajna u svetu gde informacije putuju svetlosnim brzinama... Juce kod nas 18din.
 
Pozoves Vozda, MK, Kucurske i ako imas barem za jedno vozilo dace ti tu cenu. Kikos kod nas trenutno najvise placa koliko sam cuo, ali iskljucivo krunjen kukuruz ne iz skladista. Brojeve sve mozes naci na netu pa ih zovi.
 
Ne volim da pričam unapred ali danas sam razmišljao o 2012.godini. Tad je isto bila suša ali tržište je nekako kompenzovalo manjak roda sa cenom. Negde je malo bolje rodilo negde lošije ali kukuruz je bio 28 a o soji ni da ne pričam. Ja, što dalje, sve manje nade imam u ovo naše "tržište" , vidim kakva je situacija sa pšenicom a sve mi se čini da će startna cena za kukuruz biti 16. dinara. Šta vi mislite?
 
Evo tablice iz te famozne 2012 u ovo vreme.

- - - - - - - - - -

A evo je i za danas

- - - - - - - - - -

Iz prilozenog se vidi da je veca razlika na Pariskoj i Budipestanskoj berzi,nego kod nas.To bi onda trebalo znaciti da nesto nije u redu sa svetskom berzom.Nemojte odmah svu ljagu na nasu berzu.Mada ja ipak nebih poredio 2012 i 2017.Na zalost imaju dodirnih tacaka.:osmeh:

- - - - - - - - - -

A evo i cena na danasnji dan prosle naj rodnije
 
Sama, nisam vređao berzu, oni ne diktiraju tržište oni samo posreduju. Samo sam razmišljao danas o ovome, pa rekoh da vidim šta vi mislite o tome.
 
Pariska berza je nesto trece i uvek su najskuplji na trzistu, tako da nisu merodavni!
O 2012 pisao sam da su svetske zalihe poljop. proizvoda bile najmanje od kad statistika prati i to na nekih 7% zato svuda u svetu su ratarski proizvodi bili skuplji sto su na neki nacin i nasi pratili!
Ove godine je druga prica i cene ne da nece priblizno dostici te iz 2012 vec ce mozda biti za samo par din u plusu i tu se postavlja pitanje "AKO"!
Tako da Sama ne sekiraj se i ne plasi se skupog kukuruza!:ppozdrav:
 
Pariska berza je nesto trece i uvek su najskuplji na trzistu, tako da nisu merodavni!
O 2012 pisao sam da su svetske zalihe poljop. proizvoda bile najmanje od kad statistika prati i to na nekih 7% zato svuda u svetu su ratarski proizvodi bili skuplji sto su na neki nacin i nasi pratili!
Ove godine je druga prica i cene ne da nece priblizno dostici te iz 2012 vec ce mozda biti za samo par din u plusu i tu se postavlja pitanje "AKO"!
Tako da Sama ne sekiraj se i ne plasi se skupog kukuruza!:ppozdrav:
Ne bojim se ja skupog kukuruza.Kamo srece da je duplo skuplji.Ja se bojim uvoza jeftinog mesa hranjenog GMO.Ako proizvodnja mesa poskupi.Samo se otvara vise lufta alavim uvoznicima.A apsolutno se slazem da cena treba da prati prinos.Ne treba niko nikom da bude na grbaci.Na zalost to u praksi uglavnom bude drugacije.:ppozdrav:
 
Jedno pitanje. Možda još neko ima problem ko i ja. Samo u ovoj temi mi ne radi "idi na prvu nepročitanu poruku", to jest kad to kliknem prikaže mi zadnju poruku u temi, u svim ostalim temama ovo funkcioniše.Da li je do pretraživača ili do foruma ne znam...??
 
Nazad
Vrh