Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Pre dva meseca sam kukuruz prodao po 17.50din sa pdv,a i sada plaćaju toliko,zato sam to napisao.Ne može on svake godine ići na 20 i koji + din, a može se vrlo lako desiti da se vrati i na jesenjašnju cenu, sve to ima svoje.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
@dukej
Koliko pratim, radis svake godine sa MK. Nije mi jasno, kada te stalno deru, zasto ne predjes kod drugog skladistara ipak je Srbobran veliko trziste i ima xy firmi...
 
Nije mk jedini koji ti dozvoljava lager do tada ima ih jos.Brzo ce prvi jun pa cemo videti, a ja mislim i nadam se da ce biti nekog malog pomaka
 
@dukej
Koliko pratim, radis svake godine sa MK. Nije mi jasno, kada te stalno deru, zasto ne predjes kod drugog skladistara ipak je Srbobran veliko trziste i ima xy firmi...

Nije baš tako, pretprošle godine im nisam dao kukuruz a prošle jesam, ali je bila specifična situacija:

Prošle godine prilikom vršidbe je bilo kišno vreme i kad se stvorila pogodna prilika (nekoliko dana od prethodne kiše i jedan dan do naredne) ceo Srbobran je krenuo da vrše kukuruze jer ko zna kad bi posle kamion mogao u leniju. Kamion nisi mogao da nađeš ni za lek, ja sam jedva nekako našao dva kamiona i oni su odneli robu za zadrugu u Žabalj. Ostatak je trebalo da mi uzme A Nova i da se to nosi u Zmajevo. Ali nisu mogli ni oni, ni ja da nađemo kamione, a njihovo skladište u Srbobranu je bilo puno sa sojom. Ostalo je da se prikolicama vuče u zadružni silos (FSH) ali tamo je toliko mali kapacitet izvlačenja kukuruza iz kip jame da je to bruka (i to tako od kad je napravljeno, mislim da ide negde do 3 vagona na sat). Tamo sam odneo koliko sam mogao sa mojim prikolicama i čekao po 15tak sati da prođem. A kombajn nije mogao da čeka da ja pola dana praznim prikolice pa je onda jedina solucija bila MK gde se momentalno izručivalo i prikolica se vraćala na njivu po novu turu. Tako su mnogi bili primorani da urade u ta dva dana špica.

Inače, od kako sam puko kod Trifunovića robu dajem na više mesta.

edit: Uzgred, to oko troškova prijema i lagera je kod nas manje više isto kod svih, tj. svi naplaćuju sve i nema neke preterane razlike između Uljarica, A Nove i MK (samo oni su na našem terenu). Nema kod nas ono što čitam ponekad ovde na forumu da se ne računaju troškovi lagera ako se proda skladištaru. Na kraju se sve svodi ko od skladištara daje najpribližniju cenu ceni sa berze u datom trenutku.
 
Poslednja izmena:
Ja sam za Četvrtak dogovorio prodaju krunim sve za 17,5 din sa PDV.Avansno plaćanje.Nemam više živaca da se kockam i čekam.Oglasio sam kao i prošle godine na nekoliko sajtova, prodaju kukuruza,zvala me je samo jedna firma a o ponudi cene ne bi ni da komentarišem,u isto vreme prošle godine zvalo me je što firmi što fizičkih lica barem 50 njih.Tako da jedini zaključak koji mogu da izvučem da kukuruz ne treba nikome jer ga ima viška.Za izvoz nismo sposobni a i nećemo da se trudimo,da se ne bi seljak slučajno obogatio. U prilog tome ide izjava premijera i predsednika da smo dogovoril neograničen izvoz kukuruza u Kinu,a od toga dana cena kukuruza samo pada :sta: , pa se pitam šta bi bilo sa cenom da smo zabranili izvoz :sta:
 
Kod mene 17,3 ako dam sve sa kucnog lagera sto je vec u zrnu moz se dogovorimo a planiram da dam sve dok ne upece sunce jer je skladisten sa raznom vlagom.Ambare ne diram jos do Avgusta sigurno.Sutra dogovor pa da vidimo sta ko i koliko nudi.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ko kaze da lager mora da se proda ? Moze I da se povuce, nakon sto oni odbiju svoje troskove. Jeste da je malo kamplikovanije, ali ta roba nije njihova.
 
Sirig-Kondor 17,5 din,Srbobran-Demax 17,5 sve sa PDV,stim da u Sirigu svode vlagu na 14% i odbijaju još 0,8% na kalo i rastur + 0,3% na kontrolu kvaliteta::jako_besan::,dok u Srbobranu to nije slučaj...
 
Takve firme koje me deru na fiktivnim troskovima odmah ne nosim robu. Sada je konkurencija velika i u maju meriti vlagu i svoditi je na SRBS nece kupiti ni kilograma kod nas u selu.
 
Takve firme koje me deru na fiktivnim troskovima odmah ne nosim robu. Sada je konkurencija velika i u maju meriti vlagu i svoditi je na SRBS nece kupiti ni kilograma kod nas u selu.

Vala neće ni od mene više ni grama,ovaj put sam bio prinuđen da im predam oko 2 vagona i odbili mi 3% a kukuruz kao duša zdrav.
 
Ima li kakav info o barzama.Dolaze li ili ne,pune li se vec ili ne jos.Sta kazu ovi pored reka,jek neko nacuo sta oko cena
 
Nazad
Vrh