Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Kod nas je 18 u maloprodaji.
Nabavka po 16.
I nema neke prevelike potraznje,ovo sto ode ,uglavnom ide u Bosnu.Dzak,dva u auto.
Verovatno je rodio doooobro svuda pa ga ima na pretek,a potraznja diktira cenu.
Zadnjih 4-5 godina razlika izmedju otkupa npr Gebi ili Farm comm i prodajne u apotekama u nasem kraju je bila oko 6 din.
Zadnjih 2-3 meseca je 2 din razlika.
Gore 16,ovde 18.
Vlaga?Dovoljno je da je suv na dodir u dzaku.Cena prodaje....
 
Cuo sam da ce cena gore, zato sto je nas kukuruz trenutno dosta trazen, cini mi se da rumuni imaju aflatoksin. A moze se desiti da se pojavi I kod nas, onaj koji je skladisten sa prevelikom vlagom. Uglavnom, moze da bude svasta.
 
Da si kupio sve sto taj ima prodati za tih 14 kako kazes mogao si nesto i zaraditi samo da prevezes u neki od silosa:haha::haha::haha:

Taj nije ni imao više, taman mu je toliko stalo u malog Jugića...
Izbacio zadnje sedište i napunio ga do vrha, čak jedan džak i na prednje sedište...
Odneseš u silos, i oprostiš se od kukuruza, dok mu odbije vlagu, nečistoće, ulaz-izlaz, varijabilne troškove, još ću morati ja njima da doplatim...::novac:: ::sramota::
Što uopšte nije smešno i zato je cena takva kakva je...
Inače u povratku kući usput naletim na čoveka koji je upravo prodao kukuruz nakupcu, i taman pretovaraju iz prikolice u kamion, stanem i pitam pošto je prodao ako nije tajna...
Kaže, nije, al je bruka i sramota m....icu im hohštaplersku, po 14, a ovaj nakupac sluša i boli ga uvo za to...
 
Taj nije ni imao više, taman mu je toliko stalo u malog Jugića...
Izbacio zadnje sedište i napunio ga do vrha, čak jedan džak i na prednje sedište...
Odneseš u silos, i oprostiš se od kukuruza, dok mu odbije vlagu, nečistoće, ulaz-izlaz, varijabilne troškove, još ću morati ja njima da doplatim...::novac:: ::sramota::
Što uopšte nije smešno i zato je cena takva kakva je...
Inače u povratku kući usput naletim na čoveka koji je upravo prodao kukuruz nakupcu, i taman pretovaraju iz prikolice u kamion, stanem i pitam pošto je prodao ako nije tajna...
Kaže, nije, al je bruka i sramota m....icu im hohštaplersku, po 14, a ovaj nakupac sluša i boli ga uvo za to...
Koliko vidim iz nekih postova unazad se vec sad uzima kel tel.A ta cena je sramotno mala pogotovo sto,takodje kako citam izjave raznoraznih udruzenja,trazi se izjednacavanje cena sa cenama u okruzenju..dosta smo ispod ostalih.A i dovoljno govori cinjenica da ni robne rezerve nisu uspele kupiti sta je planirano po 16.5 din.Razumem ja tebe da bi hteo jos jeftinije da uzmes ali ne ide to tako.
 
Onda nisi dobro razumeo..
Jedino hoću da trgujem po trenutnoj tržišnoj ceni,pa bila ona u tom trenutku realna ili ne...
Slažem se da je ova cena na Pijaci mala u odnosu na inpute,zaboravljaš da sam i ja nekakav poljoprivrednik,pa sam upravo prošle godine 2015. imao kukuruz i da je s obzirom na onoliku sušu i nedostatak padavina on rodio koliko je rodio a cena je bila slična ovogodišnjoj...
Pa reci ti meni sada da li je to realno ako je ove godine rodio kao ni jedne do sada koliko pamtim,a pamtim ko slonče jer imam solidnih 37 leta...
A jedne sam godine plaćao kukuruz po 30 dinara a jedne i po 10 u zrnu direktno sa njive...
Po meni problem kod nas je samo i samo u špekulantima raznih fela i njihovim mahinacijama uz nemarnost i nezainteresovanosti države...
Kako njima odgovara,kad ne rodi,ili rodi ko blata kod nas je svejedno...
Cena (bilo čega ne samo kukuruza) kod nas nikada se ne formira na osnovu ulaganja i cene koštanja pa na kraju i ponude i potražnje na tržištu. ..
 
Nazad
Vrh