Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
I ja isto.Slabo im nosili kad su ljudi videli tablicu:haha:A kako su srocili poruku ko da uslugu cine time sto otkupljuju.
 
Klip lagano ide po 1000din zrno bar meni nude po 12-13 din al sacekacu jos malo da spadne vlaga... kod nas kuruza ima i ko nema, rodilo ko u prici pitaju se ko ce da ga pojede...
 
Kod nas se ne zna cena, ali primaju kukuruz. Čudno, za soju i za suncokret su odmah znali cenu, a ovo mi smrdi sada.
 
Mk i dalje salje poruke za otkup.Cena je 14 din.Gledam danas cene sa berzi u svemu najniza cena.Najjeftiniji u svetu u svemu.Madjari odose preko 16 bez pdva a kazu treba izjednacitu nasu u njihivu berzu to je resenje.E bruke od drzave
 
Treba biti realan i priznati,da smo pre par meseci bili 2 dinara jaci od Budimpeste,u jednom trenutku smo cak i obisli Pariz.Berza je cudo.Nju su i izmislili bogati,da bi ucenjivali siromasne.Na toj tablici.mora se priznati da smo mi naj siromasniji,tj najpodlozniji ucenama.Osim toga,nije realno ocekivati izjednacenje cene sa npr Pariskom,jer tamo na berzi kupuju stocari,a ne izvoznici.Kod nas je stocarstvo tu,gde je,te cena mora biti konkurentna nekom Parizu,Rimu,Berlinu i slicno,sa sve transportnim troskovima i ne malom provizijom izvoznika.To je realnost.svidjala se ona nama,ili ne.
E da imamo stocarstvo i ozbiljnu preradjivacku industriju,zuto zlato,nebi ni izvozili i sasvim sam siguran da bi imali i jace cene kukuruza.Na zalost,neki su ovde pisali,da nam stocarstvo ne treba.Imamo izvoz.E zato imamo i takvu cenu.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh