Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Tablica me ne zanima.Nemam odredjen termin isporuke.Predajem na mesto gde sam i do sada.
Pa znam da cu se kajati.Mozda sto nisam jos ugovorio a mozda sto sam uopste ugovarao.
 
Ja sam prodao jednu kolicinu za odmah po 16.2 sa pdv, a ostalo mogu da prodam ako budu nudili, tj aku budu dali oko 17 din sa pdv, ako ne, neka stoji do marta, do tada ce preci 18 - 18.5 din.
 
Pa sad....vise ni u sta vezano za poljoprivredu nisam siguran.
Veceras cujem da ce jedan veliki otkupljivac ici sa cenom od 12.5rsd sa pdv u zetvi.Istu pricu sam cuo i sa druge strane...
 
Imaju terminsku prodaju krajem novembra.... Nisam mogao da skontam sta je to .... Ostala nezavrsena prica.... Izgleda da je sve vezano za kolicine robe koliko ko uspe da otkupi na zeleno. Psenica se uveliko izvozi prazne se macini za kukuruz....
 
Nesto tu ne pije vode. Zasto bi sad neko kupovao na zeleno i nudio 15-16 dinara, ako moze da saceka samo mesec dana i malo vise i taj isti kukuruz kupi za 10 dinara. Nema logike nikako. Nema sanse da ce svi kukuruz ostaviti na lageru, a isto tako nema sanse da ce ga svi odmah prodati. Predpostavimo da ce rod biti dosta dobar i da je kukuruza posejana solidna kolicina i da ce ga za mesec-dva biti dosta u ponudi.Kakva je potreba sad da neko "trci pred rudu" i kupuje nesto sto jos nije stiglo za prodaju i da placa skuplje. Razumeo bih da je roba trenutno dostupna i da moze dalje u izvoz, ii gde vec, ali ovako je skroz zamrseno.
 
Nazad
Vrh