Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Kontaktiraj ministarkinu kancelariju.Tamo ćeš dobiti objašnjenje crno na belo a ako ti se posreći da se baš ona javi na telefon nemoj mnogo da se smeješ. :haha:
Bolje da ne zovem.Nebi izdrzao da se ne smejem.:haha:Pazi kad je mom sinu bilo smesno,a ima 4 godine.:osmeh:
 
Danas prodao nesto kukuruza cena 16,8 sa 10 % pdv. Evo i koja slika utovara
2njgfvl.jpg
2j45wk3.jpg
 
Vlaga je bila ista kao i sada. Temperaturu sam merio dva puta jednom je bila oko 8 ,a sada je oko 13. Nisam ga prebacivao ,ugrejao se pošto je i napolju otoplilo,ali je sve uredu sa njim. Prošle godine sam jedan deo držao do Maja sa malo većom vlagom nego što je sada i bilo je sve uredu..Bio mi je samo na vrhu gomile malo plesniv i to oko 20 cm debljine od gore i ko 1 -2 m širine. Neznam šta se tamo dogodilo. Moguće da je zbog Spirale.
 
Matkovic, aj majke ti pojasni kako si ove palete stavio a da ih kukuruz ne odgura, i šta si stavljao do limova od šupe, ako si išta i stavljao...? :bravo:
 
Uz malo čarolije . Šalim se ima ostavljene rupe u betonu , stavim stubove zatim štafne i onda palete. Zid je visine oko 1,8 m i tek onda ide lim.
Inače danas pala cena kukuruza .Sada plaćaju 16,5 sa 14 % vlage:sta:
 
Super ideja ovo za rupe! :ppozdrav:
A kakav je zid (koja je sirina zida)? Da li je 12 ili 25 (cigla ili blok)? I na kojoj razdaljini su (betonski) stubovi u zidu ako ih ima? Izvinjavam se za :off_topic:

Inace jako interesantna su desavanja u vezi cene kukuruza...
 
Kod mene je cena 18 din, na kolicini od vagon-dva.. Otkupljuje privatnik sto prodaje stocnu hranu..

Posalji ga odma kod mene po 3 vagona :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ja mislim da je ipak htela da kaze da ce prinos povecati 5000kg po ha, pa joj je zato ispalo toliko mnogo. A ne 500kg po ha. Posto je prvo rekla da je prosecan prinos u Srbiji bio 5,7t po ha, a ako se navodnjavanjem poveca za 5000kg, izadje 10,7t po, sto je i neka realnost ako se navodnjava. Ne verujem da bas toliko ne zna da racuna.
Ali kako god da je mislila, nije dobro rekla.

Tako je Manjevicu,svaka ti ko u Njegosa :osmeh:
 
Hm, da li je ovaj pad privremen ili ce se desiti sa njim slicno kao sa psenicom?
Kukuruza nema, a cena u ofsajdu
 
Hm, da li je ovaj pad privremen ili ce se desiti sa njim slicno kao sa psenicom?
Kukuruza nema, a cena u ofsajdu
Gde ga nema :sta: To sto je kod nas bio manji prinos prouzrokovan susom,apsolutno ne utice na svetsku cenu.Pariz belezi minimalne cene i padove.Svetske rezerve su nikad vece i iznose cca 30% ukupne svetske godisnje proizvodnje.Kad se tome doda da kukuruz vise nije isplativ za biodizel,zbog drasticnog pada nafte na svetskim berzama,uzrocno posledicna veza je sasvim jasna.To sto nama nema isplativosti u proizvodnji,njih zabole.Berze su zato bogati i osnovali,da bi mogli lakse kontrolisati cene.Cenu kukuruza moze podici samo,ponavljam samo ekstremna susa u predstojecoj godini.Daleko bilo.Sve u svemu,nek nam je Bog u pomoci.
 
Nazad
Vrh