Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Uopste nije cudo sto se drzava raspada kad pogledate ko je vodi. Gore nije moglo izabrati za ministre. Propast.
 
Ja sam sticajem okolnosti imao tu cast (a jes mi cast) da sa ministarkom pricam 1:1 I stekao sam utisak da blage veze nema ni gde je levo, a kamoli nesto o pojoprivredi, ali ni jednog momenta nisam verovao da ce da nam tako zaceniti kukuruz. Bar jednom za njenog mandata da nam drzi stranu :osmeh:
 
[video]https://www.facebook.com/agrobiznismagazinsrbija/videos/587547034732269/[/video]

Evo kukuruz poskupio 500 kg x 16 din = 650 evra

Davno se nisam ovako smejao:haha:... "Nemamo šanse da se u smislu konkurentnosti približimo NAŠIM proizvodjačima u Evropi":haha: Od svih ministarskih tutumraka ova gospoja je daleko najnaprednija. Imaju li barem nekog pismenog ko vlada elementarnom matematikom za drugi razred osnovne škole.
 
Ja mislim da je ipak htela da kaze da ce prinos povecati 5000kg po ha, pa joj je zato ispalo toliko mnogo. A ne 500kg po ha. Posto je prvo rekla da je prosecan prinos u Srbiji bio 5,7t po ha, a ako se navodnjavanjem poveca za 5000kg, izadje 10,7t po, sto je i neka realnost ako se navodnjava. Ne verujem da bas toliko ne zna da racuna.
Ali kako god da je mislila, nije dobro rekla.
 
Realnost je da kokuruza jako malo ima u prodaji,a ovo vestacko snizenje cena,je princip daj da pecam dok jos ide,i nebi da polemisem al u mom mestu su bukvalno svi cardaci prazni,vade se pale cene metala,nafte,globalno tziste,al njega nema i ko je pametan svatice,da cega nema za tim ce krenuti potraznja.
 
Ja sam sticajem okolnosti imao tu cast (a jes mi cast) da sa ministarkom pricam 1:1 I stekao sam utisak da blage veze nema ni gde je levo, a kamoli nesto o pojoprivredi, ali ni jednog momenta nisam verovao da ce da nam tako zaceniti kukuruz. Bar jednom za njenog mandata da nam drzi stranu :osmeh:
Ostavio si los utisak pa ti namerno obara cenu,sledeci put budi bolji.:osmeh:
 
Ja mislim da je ipak htela da kaze da ce prinos povecati 5000kg po ha, pa joj je zato ispalo toliko mnogo. A ne 500kg po ha. Posto je prvo rekla da je prosecan prinos u Srbiji bio 5,7t po ha, a ako se navodnjavanjem poveca za 5000kg, izadje 10,7t po, sto je i neka realnost ako se navodnjava. Ne verujem da bas toliko ne zna da racuna.
Ali kako god da je mislila, nije dobro rekla.

Ja mislim da ona nema pojma! I sama kaže "prinos će se povećati za 500 kilograma što znači pola tone", znači dva puta je potvrdila da se radi o 500 kila...
 
Imam prijtelje autopevoznike , nerade nista, magacini silosi sve je puno kod skladistara a i robne rezerve su prazne pa mora da se nadoknadi sa jeftinim kukuruzoam .Kazu nasli su im afla toksin i nemoze u izvoz a i navodno postoji neka zackuljica oko izvoza nije zabrana ali nesto slicno , za sad samo veliki kupiju kuruz i lageruju ocekuju krajem maja da krene u izvoz ali cena nece nesto drasticno skociti.
 
[video]https://www.facebook.com/agrobiznismagazinsrbija/videos/587547034732269/[/video]

Evo kukuruz poskupio 500 kg x 16 din = 650 evra

pa **bem joj materetinu, onu nepismenu, i stom kobilom treba posle raspravljati o poljoprivredi, pa ta nezna ni kakve su nam parcele ni da li je tu moguce navodnjavanje, a prica o nekim podsticajima
 
Vidite da se razume.Navodnjavanje uz minimalne troškove. :haha: Da li je mislila da se navodnjavanje vrši kofom.Uzmeš kofu i zahvatiš vodu u kanalu i tako navodnjavaš biljku po biljku jer jedino tako nema troškova(sem fizičke snage). :haha:
 
Pogled na OVU tragičnu ministarku me ubi više nego pad cena.Bog nam bio upomoć, al od ove bi svako od nas ponaosob bio bolji ministar!
 
Metod Zapisavanja , teraju nas da pisamo po poslu

- - - - - - - - - -

https://www.youtube.com/watch?v=jCI5bhqmmZ8
 
Počinje od -1:40 na snimku, "Ako uvek im damo po malo oni dobiju po malo i u stvari ne dobiju ništa a država da velika sredstva i gubi...":haha::haha::haha:
Ovo je kao iz Belu Ladju tu su negde i sa padeži :haha: Skinite ovaj snimak umreću od smeha.
 
Ljudi,gde ima da se kupi ovi sistem za navodnjavanje.:sta: Ja bih od moje baste razbio od ::novac:: :haha:E Srbijo,da nije zalosno,stvarno bi bilo smesno.::samo bes::
Ovo vec nema veze sa nasom vladom.Crveno,da ne moze biti crvenije.Izgleda ce Pariz stici nas,a ne mi njega.::lose::
 
Kontaktiraj ministarkinu kancelariju.Tamo ćeš dobiti objašnjenje crno na belo a ako ti se posreći da se baš ona javi na telefon nemoj mnogo da se smeješ. :haha:
 
Nazad
Vrh