Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
1) sigurno je s pdv-om ta cena

2) vol'em ovaj "tel-kel" do 18 vlage... :haha:

3) interesantno... pre je bio sistem dobijes x za kukuruz sa lagera, a x+1 (ili 1,5) din ako je kod tebe (u kotarku). danas: naopako...
 
Ja sam sa lagera sve prodao pa nek ide cena kako oce,pare cu da ulozim u setvu i reseno.
I psenica i kukuruz jeftiniji nego u zetvi ...

Poslato sa T1 7.0 uz pomoć Tapatoka
 
Danas je Gebi stavio cenu 16.50 ,znaci vratio je nazad od prosle nedelje!Ne znam kakve su ovo malverzacije!:bravo:
 
Ja danas malo pregovarao,trenutno mi se nudi 170e tona + PDV u zamjenu za repromaterijal.rabat na gnoivo 5% a ostatak plaćanja ako bude trebalo tamo nekad kad budem mogao.Sve u svemu uslovi kao i zadnjih 12 god u toj firmi samo je cijena manja nego prije.
 
Ja sa tim čovjekom nikad nisam imao problema,štaviše uvjek sam dobro prolazio i ja i on.Ima tu i caka što sam kod njega do sad potrošio sigurno 80 000 evra a svoje obaveze sam uvjek izmirivao.Imao je on velikih problema sa njih par sa tvoje strane.Naime dok su išle fakture i fiskalni a davala se roba na odloženo mnogi nikad nisu ni platili.Na sudu im nije mogao ništa jer ljudi imaju fiskalne i to im je dokaz da su platili.To ga je malo naučilo ali opet ko je ostao ostao ali mnogi su otpali kasnije.
 
Daleko je avgust, ja kad god sam cekao avgust uvek sam izgubio. Po meni koliko god da bude dobra cena na inostranim berzama ako bude rodna godina a u avgustu se vec zna, cena ide dole kao priprema za otimacinu novog roda, a ako bude susa dzaba ti i cene kad smo pukli na rodu 2016
 
Ja sa tim čovjekom nikad nisam imao problema,štaviše uvjek sam dobro prolazio i ja i on.Ima tu i caka što sam kod njega do sad potrošio sigurno 80 000 evra a svoje obaveze sam uvjek izmirivao.Imao je on velikih problema sa njih par sa tvoje strane.Naime dok su išle fakture i fiskalni a davala se roba na odloženo mnogi nikad nisu ni platili.Na sudu im nije mogao ništa jer ljudi imaju fiskalne i to im je dokaz da su platili.To ga je malo naučilo ali opet ko je ostao ostao ali mnogi su otpali kasnije.

Znam da je imao problem sa nekim ljudima , nije baš da nisu na sudu mogli ništa , bar jedan je ostao bez zemlje . Tolerantni su , ja se jednom zadesim i vidim na stolu zbir dugovanja "jednog sa moje strane " , par stotina hiljada evra !! Medjutim direktor se izgalami na stariju gospodju ,(znaš koju) kao , što ovo stoji ovde , šta će ljudi misliti , znaš li kolko smo prometa uradili sa tim čovjekom . Meni bilo neugodno , inače idalje dobro saradjuju ta dvojica.
 
Nazad
Vrh