Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Decki,
Ovo sto kaze moj kolega iz Hr u potpunosti stoji, ja vec duze pratim Vase cene, i diskusije pa mi sve dodje da zaplačem jer ovi nasi kako su usli u EU tepu samo da je u Madjarskoj jeftinije, bolja kukuruza i pšenica, a cijena jača od ove koju je Ivan napisao neznam dali je i bila oupće ove godine
Kada i nudiš nekom kukuruz svi se nećkaju i počinju priće s mikotoksinima, koliko ima DON-a, dovezi pa kad napravimo analizu onda ćemo vidjeti, pa ovo pa ono
o soji da i ne govorimo, ja koliko pratim vaše cene, slabiji smo u najboljim godinama za 20-30%,
Ali svi u okruženju od 100 km (Slovenci, Austrijanci i Mađari) kao jedan, cijena u cent ista
poz
 
Decki,
Ovo sto kaze moj kolega iz Hr u potpunosti stoji, ja vec duze pratim Vase cene, i diskusije pa mi sve dodje da zaplačem jer ovi nasi kako su usli u EU tepu samo da je u Madjarskoj jeftinije, bolja kukuruza i pšenica, a cijena jača od ove koju je Ivan napisao neznam dali je i bila oupće ove godine
Kada i nudiš nekom kukuruz svi se nećkaju i počinju priće s mikotoksinima, koliko ima DON-a, dovezi pa kad napravimo analizu onda ćemo vidjeti, pa ovo pa ono
o soji da i ne govorimo, ja koliko pratim vaše cene, slabiji smo u najboljim godinama za 20-30%,
Ali svi u okruženju od 100 km (Slovenci, Austrijanci i Mađari) kao jedan, cijena u cent ista
poz
čini mi se da su kod vas malo jače subvencije? :cao:
 
OBAVEZNO POTVRDA O AKTIVNOM STATUSU U REGISTRU POLJOPRIVREDNIH GAZDINSTAVA. IGAZOLÁS A GAZDASÁG AKTÍV STÁTUSZÁRÓL A MEZŐGAZDASÁGI GAZDASÁGOK RENDSZERÉBEN KÖTELEZŐ !Vazi od : 23/ Jul/ 2015 13hKUKURUZ 14% 18.3014% 18.30JEČAM 14% 18.0014% 20.00SOJINO ZRNO 13% 44.00GRAŠAK (STOČNI) 13% 31.00SIRAK CRVENI (PROTEINSKI)13% 16.00SIRAK BELI (PROTEINSKI)13% 17.00SUNCOKRET 9% 38.00PROSO 9% 38.00ULJANA REPICA 9% 45.00SVETLO SEMEFÉNYMAG9% 84.00MUHAR 9% 90.00Otkupljujemo: - FelvásároljukCena sa 8% PDV-om Ára 8% AdóvalSELEKTOVANOPŠENICA (STOČNA)TRITIKALE I RAŽZOB
 
Možemo da ga citiramo, nećemo baš da ga licitiramo. :osmeh: A te priče o tržištu i ponudi-potražnji su prazne i zapravo su samo izgovori za pljačku. Ne može se naći logika u jednom neracionalnom sistemu.

Ja ga bas licitiram s budalastinama sta pricam, ali nikako da nadmasim ovu budalastinu (da ne budemo najivni laz...) u vezi ponude i potraznje i trzista kod nas...
Milane, odgovoricu ti, samo da sastavim vise od 5 min. slobodnom vremena... Sorry za :off_topic:
 
19.2 din
9af18cef29f11df78664685ca0cf26d5.jpg



Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas su subvencije 6000din/Ha (50€) plus regres na đubrivo i dizel, još 6000din/Ha (50€), UKUPNO 100€/Ha.
A input za taj prinos je oko 520€/Ha (300€/kj) BEZ ZAKUPA, plus zakup 440-520€/Ha (250-300€/kj), ukupno 960-1050€/Ha (550-600€/kj) ::namigivanje::
Ovo je moja računica, pa se možda neki neće složiti, ili im digitron neradi dobro ::namigivanje::.
 
Ove godine je bilo 300 eur po hektaru.. Koliko je kod vas?

Ali cini mi se da su kod nas dosta skuplji inputi, jel moze netko napisati koliko morate uloziti po jutru za neki solidan prinos od 5, 6 t suhog zrna/jutro?
100 eura,pola keš pola uslov da predaš fiskalne račune (300 kg po ha+ nafta 60 l po ha)
približne cene:
Nafta 1,2 e
urea 350 e tona
Npk 400 e tona
MAP 550 e tona
seme kukuruz 30-50 eura SJ 25000 zrna
hemija od 20-60 eura po kj
Hemija zavisi kakva je njiva i šta ima od korova imam neke parcele koje sam rešio sa pola doze jeftine hemije a ima neke koje sam prskao po dva puta jednom jeftina i jednom skupa)
Ako te konkretno interesuje neko seme ili hemiji ,napisaćemo.
Napiši i ti cene imputa da uporedimo.
 
Nazad
Vrh