Treber(pivski trop,melasa)

surdonja taj full trej je u Novom Sadu ako mislis na mb pivaru iz Novog Sada to mi jos bolje odem sa damperkom sam.
 
Ako kukuruz moze da se kupi po14-15 din.isplati li se treber kupiti?

- - - - - - - - - -

Koji hranivi vrednost ima treber?
 
Isplati se, ali ne preterivati sa kolicinom. Dize odmah mleko, ALI...... zato po 1kg u obroku I to je to.
 
Ja dajem 15kg po kravi,stalski prosek mi je 27-28l mleka po kravi,sam osemenjava steonost dobra,nema nikakvih digestivni ili metabolickih bolesti,imam krave i po 10 godina sto su a svi pricsju da je preko 5kg lose davati,ja tih iskustava fala Bogu nemam a dajem treber vec 15 godina i nema bolje stvari za mlecnost pored normslno koncentrata dobrog.
 
Da, kolega, nemas slucajno pivaru?
Nikad nisam koristio, ali do sada nigde nisam procitao da se moze davati u tolikim kolicinama.

p.s. malo se salim za pivaru.
 
Nemam pivaru,znam da je preporuka nax 6kg,ali moja su isjzstva ovakva dobra mlecnost puno manje kabaste hrane se daje samim tim i lakse po meni hranjenje i to bi bilo to.
 
Mogu naravno. Ovo su prosečni rezultati koje su moje kolege u laboratoriji utvrdili u dužem nizu godina. Prosečno je imao 23% suve materije (osnosno 77% je voda) i 4,4% sirovih svarljivih proteina. Što se tiče energije potrebno ga je 2 kg za kilogram mleka.
 
Nazad
Vrh