Treber(pivski trop,melasa)

Zmaj 151

Član
Učlanjen(a)
16 Jan 2011
Poruka
1.022
surdonja taj full trej je u Novom Sadu ako mislis na mb pivaru iz Novog Sada to mi jos bolje odem sa damperkom sam.

alfa 9

Član
Učlanjen(a)
21 Nov 2009
Poruka
651
Ako kukuruz moze da se kupi po14-15 din.isplati li se treber kupiti?

- - - - - - - - - -

Koji hranivi vrednost ima treber?

Prolaznik

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2012
Poruka
94
Isplati se, ali ne preterivati sa kolicinom. Dize odmah mleko, ALI...... zato po 1kg u obroku I to je to.

suboticanin

Član
Učlanjen(a)
24 Sep 2012
Poruka
304
Ja dajem 15kg po kravi,stalski prosek mi je 27-28l mleka po kravi,sam osemenjava steonost dobra,nema nikakvih digestivni ili metabolickih bolesti,imam krave i po 10 godina sto su a svi pricsju da je preko 5kg lose davati,ja tih iskustava fala Bogu nemam a dajem treber vec 15 godina i nema bolje stvari za mlecnost pored normslno koncentrata dobrog.

goranpejcic

Član
Učlanjen(a)
27 Jan 2010
Poruka
357
Da, kolega, nemas slucajno pivaru?
Nikad nisam koristio, ali do sada nigde nisam procitao da se moze davati u tolikim kolicinama.

p.s. malo se salim za pivaru.

suboticanin

Član
Učlanjen(a)
24 Sep 2012
Poruka
304
Nemam pivaru,znam da je preporuka nax 6kg,ali moja su isjzstva ovakva dobra mlecnost puno manje kabaste hrane se daje samim tim i lakse po meni hranjenje i to bi bilo to.

Učlanjen(a)
4 Maj 2010
Poruka
1.410
Mogu naravno. Ovo su prosečni rezultati koje su moje kolege u laboratoriji utvrdili u dužem nizu godina. Prosečno je imao 23% suve materije (osnosno 77% je voda) i 4,4% sirovih svarljivih proteina. Što se tiče energije potrebno ga je 2 kg za kilogram mleka.

Vrh