Treber(pivski trop,melasa)

milan992

Član
Učlanjen(a)
5 Feb 2013
Poruka
786
Ja dajem pola kante od poli kolora na 2 krave ujutro i uvece tako , otprilike 5 kg po obroku .

Učlanjen(a)
4 Maj 2010
Poruka
1.410
Ne bih ja prelazio više od 6 kg dnevno, iznad toga obično bude vrlo ozbiljnih poremećaja u reprodukciji krava. Ovo iz iskustva govorim.

milan992

Član
Učlanjen(a)
5 Feb 2013
Poruka
786
Zbog problema posle sa ostajnjem dajem manje do 5 kg mera , znaci krava cim njega nesta odma sutra 1-1.5 l maje .

gromil

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2014
Poruka
376
Neka mi neko kaze sta je isplativije za muzare repin rezanac(suvi) ili pivski trop, cijena tropa je nesto sitno ispod 5 euro centi za 1kg a rezanac je 25 euro centi za 1kg. Silaze ce mi faliti tako da moram jos nesto ubaciti u obrok da malo razvucem, ako neko ima dobar predlog za nesto trece volio bih da cujem.

Surdonja

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2011
Poruka
1.130
Kolega koji drzi krave je mnogo zadovoljniji sa treberom, nego sa suvim rezancima. Kad mu nestane trebera uzima rezanac i kaze 1-1,5 litra po kravi manje mleka.
@zmaj 151 treber mi stize na kucnu adresu po 6 dinara iz BG pivare( ne znam koliko ce trajati jer su pali pod stecaj). Ranije sam uzimao od " full trade" iz Novog Sada cena je bila ista,ne znam da li se u medjuvremenu menjala.

milan992

Član
Učlanjen(a)
5 Feb 2013
Poruka
786
Meni doterava jedan tu covek iz okoline ,onideu apatin potreber inace 9 din ,jeste malo skuplje ali sta cemo.Sto se tice kao sto sam pisao cim nestane trebera krave sutra smanje litru pa do 2 l oseti se nedostatak .Dobar je i rezanac vise suve materije ima ali glasam za treber zbog kolicine mleka.

gromil

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2014
Poruka
376
Kako skladistite taj treber? Jedna isporuka je 6 tona ,koliko dugo to moze stajati i cekati da bude potroseno?Dali ce krave htjeti da ga jedu?

Surdonja

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2011
Poruka
1.130
Kako skladistite taj treber? Jedna isporuka je 6 tona ,koliko dugo to moze stajati i cekati da bude potroseno?Dali ce krave htjeti da ga jedu?
Ja sabijem u plasticnu burad i dobro nagazim. Kod buradi koja nemaju poklopac pokvari se gornja 2-3cm. To moze da se izbegne ako na vrh pospes 10cm kukuruzne prekrupe i dobro je utabas. Krave kad se jednom naviknu tesko ces ih odvici. Ja ga mesam sa koncentratom. Ranije sam ga lagerovao u najlon dzakovima, napunis ga sabijes,istisnes vazduh vezes i okrenes da stoji na vezu. Tako moze da stoji 3-4 mesecai kad ga otvoris isti je kao kad si ga i upakovao. Ovako u otvorenim buradima leti kad je 40°c hoce da se usmrdi. Zimi nema problema.

CetojevicM

Član
Učlanjen(a)
7 Sep 2012
Poruka
660
U BL pivari je 70 maraka tona, treba imati srece da treber bude suv da se ne placa voda, redovni kupci imaju prednost, neredovni kad dodju na red i kako se snadju.

Surdonja

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2011
Poruka
1.130
Da kad stoje na suncu i u njima se usmrdi... Mora da stoji u hladovini to sam zaboravio da napisem. U principu mesec mesec i po moze da stoji bez problema.

steva44

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2011
Poruka
2.420
Dobar je ,al na ovu cenu kokuruza .neisplativ,u ostalom na 1 stranici sam vec pisao o tome.

Surdonja

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2011
Poruka
1.130
Koliko je to dobar za tov? Znam za mleko super,ali neznam na meso
Ja ga za tov samo i koristim, posto krave jos uvek nemam. Mogu reci da od kad ga koristim (5-6 godina) nisam imao naduha niti su mi se goveda objedala. Ja sam sa njim zadovoljan. Koristim ga i u tovu svinja i ishrani suprasnih krmaca.

milan992

Član
Učlanjen(a)
5 Feb 2013
Poruka
786
Ja uzimam 800 kg u plasticna burad , otvorena stoje u roku 2 nedelje pojede , nista sene bacanego vazno da iz svakog bureta redom ako dugo stoji krene da budjavi ako se uzima redom iz svakog nema nista da se odbaci.

Vrh