Treber(pivski trop,melasa)

Ja dajem pola kante od poli kolora na 2 krave ujutro i uvece tako , otprilike 5 kg po obroku .
 
Ne bih ja prelazio više od 6 kg dnevno, iznad toga obično bude vrlo ozbiljnih poremećaja u reprodukciji krava. Ovo iz iskustva govorim.
 
Zbog problema posle sa ostajnjem dajem manje do 5 kg mera , znaci krava cim njega nesta odma sutra 1-1.5 l maje .
 
Neka mi neko kaze sta je isplativije za muzare repin rezanac(suvi) ili pivski trop, cijena tropa je nesto sitno ispod 5 euro centi za 1kg a rezanac je 25 euro centi za 1kg. Silaze ce mi faliti tako da moram jos nesto ubaciti u obrok da malo razvucem, ako neko ima dobar predlog za nesto trece volio bih da cujem.
 
Kolega koji drzi krave je mnogo zadovoljniji sa treberom, nego sa suvim rezancima. Kad mu nestane trebera uzima rezanac i kaze 1-1,5 litra po kravi manje mleka.
@zmaj 151 treber mi stize na kucnu adresu po 6 dinara iz BG pivare( ne znam koliko ce trajati jer su pali pod stecaj). Ranije sam uzimao od " full trade" iz Novog Sada cena je bila ista,ne znam da li se u medjuvremenu menjala.
 
Meni doterava jedan tu covek iz okoline ,onideu apatin potreber inace 9 din ,jeste malo skuplje ali sta cemo.Sto se tice kao sto sam pisao cim nestane trebera krave sutra smanje litru pa do 2 l oseti se nedostatak .Dobar je i rezanac vise suve materije ima ali glasam za treber zbog kolicine mleka.
 
Kako skladistite taj treber? Jedna isporuka je 6 tona ,koliko dugo to moze stajati i cekati da bude potroseno?Dali ce krave htjeti da ga jedu?
 
Kako skladistite taj treber? Jedna isporuka je 6 tona ,koliko dugo to moze stajati i cekati da bude potroseno?Dali ce krave htjeti da ga jedu?
Ja sabijem u plasticnu burad i dobro nagazim. Kod buradi koja nemaju poklopac pokvari se gornja 2-3cm. To moze da se izbegne ako na vrh pospes 10cm kukuruzne prekrupe i dobro je utabas. Krave kad se jednom naviknu tesko ces ih odvici. Ja ga mesam sa koncentratom. Ranije sam ga lagerovao u najlon dzakovima, napunis ga sabijes,istisnes vazduh vezes i okrenes da stoji na vezu. Tako moze da stoji 3-4 mesecai kad ga otvoris isti je kao kad si ga i upakovao. Ovako u otvorenim buradima leti kad je 40°c hoce da se usmrdi. Zimi nema problema.
 
U BL pivari je 70 maraka tona, treba imati srece da treber bude suv da se ne placa voda, redovni kupci imaju prednost, neredovni kad dodju na red i kako se snadju.
 
Da kad stoje na suncu i u njima se usmrdi... Mora da stoji u hladovini to sam zaboravio da napisem. U principu mesec mesec i po moze da stoji bez problema.
 
Dobar je ,al na ovu cenu kokuruza .neisplativ,u ostalom na 1 stranici sam vec pisao o tome.
 
Koliko je to dobar za tov? Znam za mleko super,ali neznam na meso

Ja ga za tov samo i koristim, posto krave jos uvek nemam. Mogu reci da od kad ga koristim (5-6 godina) nisam imao naduha niti su mi se goveda objedala. Ja sam sa njim zadovoljan. Koristim ga i u tovu svinja i ishrani suprasnih krmaca.
 
Kako skladistite taj treber? Jedna isporuka je 6 tona ,koliko dugo to moze stajati i cekati da bude potroseno?Dali ce krave htjeti da ga jedu?

Ja uzimam 800 kg u plasticna burad , otvorena stoje u roku 2 nedelje pojede , nista sene bacanego vazno da iz svakog bureta redom ako dugo stoji krene da budjavi ako se uzima redom iz svakog nema nista da se odbaci.
 
Nazad
Vrh