Trešnja

Juce bilo jos par pcela po tresnjama a danas uveliko opadaju latice . Imam spremnu hemiju za prskanje ali posto duva vetar u sredu bih isprskao . Jel to kasno ? I jos jedna stvar . Mnogo oko tresanja lete lukove muve . Jer one prave neku stetu i da ipak veceras isprskam ? Ovo je ta muva ( leva muva se bolje raspoznaje )
953881.jpg
 










Pozdrav. Da li moze kratko objasnjenje zasto dolazi do ovoga. Na tresnjama i visnjama plod ostaje sitan, pozuti i otpada. Nov sam u ovome pa da znam gde gresim. U pitanju je mali hobi vocnjak.
Vocke se redovno zalivaju, sva prskanja pravovremeno odradjena. Ovakva situacija nije samo kod mene vec i u okolnim domacinstvima.
 
Da li moze kratko objasnjenje zasto dolazi do ovoga. Na tresnjama i visnjama plod ostaje sitan, pozuti i otpada.
Иста ситуација и код мене. Уочио сам да је то појава на југоисточној и јужној страни а на северозападној и севрној има крупних. Изгледа да их је спржило зрачење. Пробаћу да за следећу годину обезбедим засену.
 
Biće sitne i nejednake. Ja planiram start berbe u ponedeljak/utorak, Bože zdravlja. Moglo je i juče da se probere, ali je bio praznik, nema smisla. A padala je i kiša, te i da sam hteo ne bih mogao da berem.

Ići ću popodne da vidim šta im je kiša uradila, koliko su ispucale.
Ovo je bilo stanje 29.04, pre tačno 5 dana.
74903df3682c2a04961947faa463e4d7.jpg

e388aeca799a21d5cdab1c8352f20c03.jpg
 
Poslednja izmena:










Pozdrav. Da li moze kratko objasnjenje zasto dolazi do ovoga. Na tresnjama i visnjama plod ostaje sitan, pozuti i otpada. Nov sam u ovome pa da znam gde gresim. U pitanju je mali hobi vocnjak.
Vocke se redovno zalivaju, sva prskanja pravovremeno odradjena. Ovakva situacija nije samo kod mene vec i u okolnim domacinstvima.

Ista situacija u tu kod nas, rod bice mozda 30% od prosle godine
Cvetanje je bilo mnogo brzo ove godine, za 2-3 dana je precvetalo sve a temperature su bile 32-33 stepeni tokom cvatnje. Odma nakon to veliki pad temperatura i 10-12 stepena najvise, tako da verovatno je temperaturni stres razlog za ovakav ishod..
 
Ја сам већ обрао око пола килограма са Лионске ране. Није нешто посебно али мени је то прва трешња.
Покушавао сам ових година да нађем Ђурђевку али нисам успео.
Имам и неке бурлате али ми се чини да ће много касније... Или нису бурлати :)

Од свих засађених трешања некако ми је најбоље стабло беле трешње... И најлепше се развило и највише плодова.
 
Nazad
Vrh