Trešnja

mogao si da posadis do 2-3 cm ispod spojnog mesta,ako mislis da je raspored privremenih los mozes uvek da ih poseces pod uslovom da ima okca ili ti pupolja odakle ce krenuti nove grancice,u sustini nista strasno,sto se tice podloga na kojima je kalemljeno,razlika u bujnosti recimo iste sorte na magrivi i divljoj tresnji je oko 10% tako da rezidbom mozes da usagalsis sva stabla
 
ima pupoljaka podosta a te bocne grancice nisu bile nekog kvaliteta...visina od metar je ok? koliko pupoljaka od vrha da ostavim?
 
cesto zna biti mraza kod mene pa sam racunao da ih ostavim nesto visocije. neke sam kratio na metar a neke na 80. rastojanje izmedju redova 3,5 a izmedju vocaka 4. ne znam sta je bolje piramida ili kotlasta krosnja.
 
Ja sam takođe posadio na 4 m ,ali ubediše me ( i u pravu su), najesen vadim ,proređujem tako da će biti 6 m ,i to kažu da je neki minimum za trešnju na divljoj trešnji
 
Piramida je upravo pogodnija za gušću sadnju nego vaza. Zavisno od podloge možeš vazu ili piramidu, teraj piramidu, ako su ti bujne podloge (magriva, divlja trešnja...) a ako su slabobujne (što ne verujem) onda možeš i vreteno.

Puno ljudi sa magrivama pa i divljim trešnjama radi vreteno, previše je to posla i smaranja a još nismo videli ni jedan zasad stariji od 4 godine a te koje videsmo su šuma.
 
pozz... ,kupio sam 7 tresnji 4 burlat ,3 sunburst ,podloga je divlja tresnja pa me zanima koji razmak da pravim izmedju njih i kako da sadim ,negde sam procitao da ce sunburst oprasivati burlat,a negde ne ,imam mesta za jos jednu koja bi oprasivala burlat ako sunburst nije dobar pa me i to zanima koju vrstu, tresnje su iskljucivo za nase koriscenje,ako pretekne nesto keva ce malo na pijac i to je to,jer ostatak vocnjaka ide zasad sljiva ,kajsija....
 
Obavezno jos jednog oprasivaca, znam da moze sigurno Van a javice ti se jos ovi tresnjari koji se bave time, da ti daju veci izbor - treba ti za burlat oprasivac
 
uzeo sam lionsku ranu 3 kom na 10 burlata ,sunburst 2 kom i 1 kom regina ,da li mi moze neko reci jos neku bas ranu sortu i kordia kakva je tresnja ... ?
 
Primavera .a za kordiju imaju svi zasadeno pa i ja a niko jos nije poceo da bere,sve su to mlada drveta za neku ozbiljniju ocenu
 
Nemoj da ložiš čoveka za primaveru :D pa to je sitno i neukusno, ima samo 4 grama maksimum po plodu.
 
Krenule polako, treća vegetacija:

urolv.jpg


nefcq9.jpg


s6rsqv.jpg


2e4ixdj.jpg
 
Nazad
Vrh