Koristite zastareli preglednik. Možda neće pravilno prikazivati ove ili druge veb stranice. Trebali biste nadograditi ili koristiti alternativni pregledač.
Da li bi neko mogao da mi nadje kontakt sa nekim od proizvodjaca tresanja iz Ritopeka, jer sam cuo da im treba radnici, zeleo bih da radim tamo, ali nemam nikakav kontakt, ko zeli da mi pomogne neka mi javi na PP, hvala vam. pozz
Brao sam ali ne u Ritopeku, tek sam danas saznao, kolega moje majke je radio u Ritopeku, pa je preneo da ima posao tamo. I da li ima neki drugi posao sto se tice vocarstva, da vam trebaju radnici.
Ima posla...najvise kad su tresnje,ali i kad drugo voce dobro rodi(kajsija,sljiva,breskva,jabuka,kruska..)...ali najbolje je da te dovede neko ko vec radi odve,jer tesko da ce neko da zaposli nekog nepoznatog...svi uglavnom primaju iste i proverene radnike...kod mene su prosle nedelje dosli cetvoro iz valjeva...
Kišni dani u mnogome pogoduju razvoju bolesti i pojave pucanja plodova trešnje. Kao prevencija razvoja bolesti šupljikavosti lista trešnje koristiti 2 – 3 kg/ha kvašljivog sumpora (Kumulus ili Thiovit jet ili Kossan) + 3 kg/ha gorke soli (za kasnije sorte Regina, Kordia, Lapins, Sweet heart…). Za sprečavanje pojave pucanja plodova koristiti 1 do 1,5 lit po ha Platina + Boni Protect ili Teldor ili Switch za sprečavanje pojave botritisa. Karenca za sumporne preparate je 7 dana, Teldor 3 i Switch 7 dana. Preparat Boni Protect posjeduje dozvolu za korištenje u organskoj proizvodnji voća. Karenca za insekticide registrovane za kotrolu brojnosti trešnjine muve (Calypso i Mospillan) je 14 dana.
Zbog antagonistickog odnosa, aplikacija minerala kalijuma pred berbu kao stimulativna mjera bolje kolorisanosti pokožice, uvijek mora da prati i apliciranje kalcijumovih đubriva u preporučenim dozama.
Folijarnu aplikaciju azota obaviti tek nakon berbe plodova zbog nitratnih ostataka.
Kompak stela je polu zrela(jos oko 7 dana do berbe)i krupnija je od burlata koga smo danas brali.Burlat malte ne vec prezreo(brana za krcmu sutra javljam cenu sa pijace)Zaboravi ista je njiva u pitanju i isti uslovi.