Trešnja

Ja ću (najverovatnije) najesen nakalemiti na 1.3ha 600 komada Samita. Vrh trešnja.
Ја сам зато да се изврши измена закона и да се за воћаре укине бигамија! Једно 3 жене и са сваком по 4-5 деце да има довољно берача.
Да ли јој је дугачка петељка, како се бере?
 
Jeste, dovoljno za lako branje. Stelu imam nešto malo (oprašivač) i gledam danas.

Moja Stela krupna, ima solidan procenat ispucalih.

Rođak broj 1, pored mene bere Carmen, manje ima ispucalih.

Summit ima rođak broj 2, odmah pored - ni jednu puknutu nisam našao
Dovoljno je krupna, ne puca, lako i brzo se bere...
Dobra trešnja skroz
 
Jeste, dovoljno za lako branje. Stelu imam nešto malo (oprašivač) i gledam danas.

Moja Stela krupna, ima solidan procenat ispucalih.

Rođak broj 1, pored mene bere Carmen, manje ima ispucalih.

Summit ima rođak broj 2, odmah pored - ni jednu puknutu nisam našao
Dovoljno je krupna, ne puca, lako i brzo se bere...
Dobra trešnja skroz
Na onom prethodnom grafikonu pise da Summit stize druga polovina Juna. Jel jos zri ili je stigao skroz?
 
Kad smo vec kod tresnje za okucnicu. Koja podloga je bolja, magriva ili divlja tresnja. Blaga padina u pitanju. Zemlja preko leta ume fino da ispuca. Jos uvek nisam radio analizu.
 
Magriva ti je najbolja, osim gde ima mnogo vlage i podzemnih voda, ona to ne podnosi. Magriva je za slabija, peskovita i krečna zemljišta. Na rod se čeka kraće od divlje, ali duže od Gizele. Prvih godina je čak bujnija od divlje trešnje, ali kasnije je ova prešiša.

Divlja trešnja je za plodno zemljište i bolje podnosi veliku vlagu i podzemne vode. Dugo se čeka na prvi rod i užasno je bujna i pravi veliku krošnju, zeznuta je za rezanje.

Gizela (5, 6) je dobra jer brzo stupa u rod, nije bujna, ali joj je neophodno dodavati vodu, zalivati je.


I da dodam, što se dugovečnosti tiče, stablo najkraće traje na Gizeli, a najduže na divljoj trešnji, Vrapčari.
 
Summit na poznom mestu, neće još nedelju dana...
637481a3e905763a50bcd38a4149a5f5.jpg
d44b0fc32bca8db2ee1cec62a7a2b1ae.jpg
244b52707378c908aef9bf1bd0ec536f.jpg
e0d89fb46ee8589e875a2b9d4f65977d.jpg
 
Nazad
Vrh