Trešnja

Odes do svojih hladnjaca de planiras to da prodajes pa vidis sta otkupljuju. Ja licno ne bih vise nikad imao posla sa tresnjom jer joj mnogo treba da prorodi.tj da skidas pravi rod. Imas rane sorte visanja koje duplo brze stupaju na rod od tresnje i slicne su tresnji ako bas hoces u tom pravcu.
 
Burlat je uvek trazen, al mu mnogo treba. . .

Moje iskustvo je da Burlat sadiš samo ako si na terenu gde trešnja ranije zri, kod mene Burlat stiže kad se već u okolini Smedereva beru nešto kasnije sorte a one su po pravilu i lepše i ukusnije i lakše ih je prodati. Jedina prednost Burlata je ta što je to rana sorta inače nije nizašta, ako nisi srećnik da ti je pozicija zemlje takva da ti voće ranije stiže onda samo kasne sorte.
 
Zato i kazem da je zaobidje, em trazi zemljiste, em mikro klima qurac palac. . . zvizni kajsiju
bolje vrabac u ruci nego golub na grani
 
Javljaju mraz a imam jednu trešnju (kod nas je šlama) koju želim zaštititi. Nisam probavao ložiti vatru pa da upitam dali to vrijedi i na koji način to učiniti ako pomaže. Trešnja je visoka 10-tak m.
 
Javljaju mraz a imam jednu trešnju (kod nas je šlama) koju želim zaštititi. Nisam probavao ložiti vatru pa da upitam dali to vrijedi i na koji način to učiniti ako pomaže. Trešnja je visoka 10-tak m.
Вреди, али ако ћеш испод саме трешње немој да буде ватра него дим.
 
Hvala.
Probaću to jedno stablo sačuvati jer je ispred kuće a hvala bogu ima i unučića pa nek se slade.
 
Kod mene je ta arslama stara preko 80 godina i svake godine prerodi,tako da je zbog toga sitna,a i posadio sam novije sorte koje su bas krupnije od arslame i neke sam izmerio ...14g
 
sve tresnje kad prerode su sitne... ali kad slabije rode, onda zna da bude razlika izmedju tzv krupnijih sorti i manje krupnih.. e sad, neke sorte mnogo cesce prerode (tzv visoko rodne sorte, burlat nije jedna od njih) pa ako se detljno ne reze i ne proredjuje, onda ce im cesto i plod ostati sitan..
mi smo nekad imali 2-3 te arslame (mislim da je kod mene zovu vrslama), i ako se dobro secam, nikad nisu radjale nesto puno, mozda im je falio operasivac ili sta vec.. bila su onako stara stabla na medji, 3 komada na 4-5m jedna od druge
 
Koliko grama ima jedna a koliko druga.
Vise sam prokomentarisao svoju percepciju jer arslama(u mom dvoristu) pored Carmen,Regine,Kordije i Samberst(14g) deluje bas sitna.
Glavni opis arslame je sitna i slatka,tako da je drzim zbog oprasivanja i ptica koje pored nje slabije diraju ove novije sorte.
 
Nisam merio ali ta krupnija mi je okalemljena na istom drvetu gde i burlat. Otprilike je iste krupnoce ali sladja i ne moze da stoji duze od 1 dan kad se ubere. Tipicne odlike arshlame.
 
Danas nema pcela
e4261e9898bead4af3c8c07227c7c573.jpg


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Jesu li otvorile cvet kod tebe?
Los mi net pa nije otvorilo sliku.Kod mene jos nije otvorilo cvet,tak nekoliko, verujem da je to upalo greskom neka druga sorta.
 
Slama ili arslama? Sitnog ploda,pola bledo crvenkasto a druga polovina zuto\bela?
Kod nas je uobičajen naziv šlama. Imamo i trešnju i rušt ili hrušt.
Trešnja je sitnog ploda, možda 7-8mm, a postoji bijela i crvena. Može biti i kalemljena a i divlja. Divlja je nešto sitnija.
Šlama je krupna a ima i tih blijedo crvenkastih a i potpuno crvenih.
Rušt je još malo tamniji, kasnije dospijeva i ima malo tvrđu kožicu. Možda je i to samo neka vrsta šlame ali eto tako je uobičajen naziv.

Pokušaću da je zaštitim pa neka je zovu kako god hoće ali neka vjetruština se navadila pa se domišljam kako da dimim kad vjetar odnese sav dim ispod nje?
 
nece biti mrazeva velikih, to sad nije toliko problem... problem je sto ce dugo vremena trjati hladan period (sa ili bez snega/kise, svejedno je), i bice problem sa oprasivanjem posto pcele nece moci da lete..
 
Nazad
Vrh