Trešnja

Koliko vidim a neka je ova građevina u pozadini 2 ili 2,5 metara onda je trešnja baš porasla.... Obično kad cveta oplodi se tako što sa neke obližnje trešnje pčela donese polen... ako imaš sreće da mogu da se opraše. Imaš na netu neke filmove koji govore da što je grana vodoravnija to brže prorodi....
Ovo na slici je verovatno drugi sprat grana a pretpostavljam da se ne vidi prvi sprat već se vide par grančica?
 
Koliko vidim a neka je ova građevina u pozadini 2 ili 2,5 metara onda je trešnja baš porasla.... Obično kad cveta oplodi se tako što sa neke obližnje trešnje pčela donese polen... ako imaš sreće da mogu da se opraše. Imaš na netu neke filmove koji govore da što je grana vodoravnija to brže prorodi....
Ovo na slici je verovatno drugi sprat grana a pretpostavljam da se ne vidi prvi sprat već se vide par grančica?
Evo kolika je tresnja
3d6ae396ce7f4c4a98d3f55545a21090.jpg
bf973962f86605fff651dc1a81b7e8c8.jpg
ec292189c6d4fd7a9bb264f16db391ef.jpg


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Bezi u vis, trazi sunce, to takodje odlaze rodnost. Poskidaj vrsne koje idu pravo u vis da probas da se rasiri malo.

Reci ti nama jel ona cvetala ove godine? Cvet bude plod...
 
Sa kojim preparatom je dobro zastiti koren sadnica tresnje pre sadnje?
Neko potapa koren u rastvor govedje balege, blata i vode,,,
 
To nije zastita vec neka vrsta mere za bolji prijem, ima po radnjama nekog otrova za miseve ako to pitas.
Tresnja ti nije cvetala jer si verovatno sekao nize grane, tako da ove visoko sad im je bila druga vegetacija, postoji mogucnost da ti jos jednu sezonu nece isto roditi, za cvet nisam siguran. Magriva je verovatno podloga, pre prorodi i na divljoj tresnji nego na magrivi.
Oprsivaca ces resiti unosenjem rascvetale grane druge sorte blizu ove tvoje ili iskalemi jednu grano, probaj to odraditi
 
Sa kojim preparatom je dobro zastiti koren sadnica tresnje pre sadnje?
Neko potapa koren u rastvor govedje balege, blata i vode,,,
Za bolji prijem ide balega, glina i voda, a po meni treba ubaciti i preparat bakterije, slavol i sl. Konsultovao sam se sa zastitarom, uz bakterije, nema potrebe dodatno ubacivati nesto za dezinfekciju.
Neko radi sa hidrogelom, sigurno dobro resenje.
Najbolje potopiti sadnice jedno vreme, mislim da je 24h u smesu pa saditi, mada ja ubacim sve sto sadim taj dan pa kolko koja odstoji.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Hvala vam za odgovore,
Icicu mesavinu zemlje, vode i balege. Ubacicu slavola ili bakterija.
 
To je odlicna mera za bolji prijem, ne mora stojati samo malo gusce i radi to i kad se zakopa.
Hidrogel pored ovoga se koristi dodatno i dobar je za usmeravanje zila gde da rastu, znaci stavljati ga bocno od zila da zile iduu stranu a ne u dubinu.
 
Da li je neka od ovih tresanja samooplodna: Burlag, Regina, Kordija i Sumberst? :sta:Sadim jednu u dvoristu, pa da ne bude posle problema
 
Mnoge stvari neznam o tresnji, pa izvinite na dosadi.
U gornje postu kolega je napisao da je Stela manje bujnija od Sunbersta.
E sada pitanje, ako su podloge na obe sorte recima Magriva, dali nakalemljena
Sorta tresnje moze da povuce svoju genetiku, pa da ta stabla budu vise ili manje bujna?
 
Bujnost ti zavisi od podloge ali i od sorte - sa rezidbom se dosta toga moze korigovati
Stela je lepa sorta, manje bujna pa manje posla oko nje, ali generalno tresnja na magrivi se moze odrzati na neka 3-3,5 m
Nadji je na koltu on je manje bujan pa ide sunberst, ali ja bacam prioritet pre na ukus nego na krupnocu, ali sve su to nijanse lepe su obe sorte, bilo koju da uzmes neces se zajebat.
 
Juce i danas su sadjene Karmen i Sunberst na magrivi.
Videcemo za par godina na sta ce izaci.
 
Kada sam pre desetak godina otisao sa starim Dzon Vejnom u jedan izuzetan zasad tresanja u kome je bilo 8 novih sorti a nismo znali ni jednu jedinu kako se zove i kada smo videli Sambers matori me pita koja je ovo sorta a ja mu odgovaram to je CRVENI FERARI i samo smo poneli kalem grancice od CRVENOG FERARIJA a nismo citali literaturu niti smo pratili sta je aktuelno u Evropi tako da je kod mene 80 posto zasada ova perverzija od tresnje a dali sam pogresio pa naravno da jesam jer sada kada bi sadio ja bi zasadio 100 posto ovu sortu i netreba mi nista drugo tako da mi nije jasno sta znaci NISTA POSEBNO a sto se Stele tice izuzetno mnogo mana ima i nju i Lionsku ranu nikome ne preporucujem za komercijalnu sadnju
 
Nazad
Vrh