Traktorske kose

ja imam sip 165 '89.god. i zadovoljan sam. jos kad bi imala valjke,bila bi prava. inace,kad je ovaj zahvat u pitanju,mislim da je bolja sa 4 diska nego sa 2
 
Fella 192
kkkk.jpg
 
Jel ona ima dva velika diska ili više manjih? Prije neki dan sam vidio na oglasima u Njemačkoj kosu neke marke (nikad prije čuo, neobično ime jako, potražiću oglas da vidite) kosu zahvata 220cm sa dva ogromna diska, bilo mi baš neobično jer nikad prije nisam vidio tako veliko kosu a da ima dva diska, obično se rade sa više manjih.
 
Video sam i ja da ima recimo od 2.5m sa 2 diska. Ali ova ima 6 diska i plasticne cekice koji udaraju travu. Odusevljeni smo njenim ucinkom.
 
Jel ona ima dva velika diska ili više manjih? Prije neki dan sam vidio na oglasima u Njemačkoj kosu neke marke (nikad prije čuo, neobično ime jako, potražiću oglas da vidite) kosu zahvata 220cm sa dva ogromna diska, bilo mi baš neobično jer nikad prije nisam vidio tako veliko kosu a da ima dva diska, obično se rade sa više manjih.
Nije bitna velicina diska, tj precnik, nego obodna brzina za rezanje.Broj diskova u sprezi sa njihovom velicinom je bitan u pogledu debljine otkosa, a samim tim i vremenom susenja.
 
Ma jasno mi je to već su tako velike kose sa samo dva diska jako rijetke. Moja Fahr ima zahvat od 185cm i otkos koji ostavlja je jako širok pa obično i ne moram da rasturam, osuši se i tako odlično, jedino kada je vrijeme nestabilno onda moram (kao ove godine).
 
nece vise biti lucerke :sreca:

---------- Poruka napisana u 09:53 ---------- Prethodna poruka je at 09:52 ----------

a posle mi ostaje verna poljakinja,zmureci mogu da je opravim :)
 
Nazad
Vrh