Traktorske kose

Meni je komsija sa njom kosio,kosi dobro,teska jeste ali je 533 dobro drzi na hidruliku,bio je nagib al ide.
 
Ja sa imt 539 dizem rolo balu tesku 500 kg i dize je i nosi, ja mislim da nije teza vise od 350 kg posto svi kazu da je laksa od ovih ostali sa bubnjem, Ona mi izgleda najpovoljnija 1100 evra neznam posto su ove sa cetri diska. Mozda bi mu teze bilo u transportnom polozaju diza lo bi ga ali to se rijesi stavljanjem tegova. Gledao sam je na sajmu i bas mi svidjela a povoljna joj cjena samo neznam kakav joj je kvalitet.
 
165cm kosa je taman za 539 i čak i tako treba izbjegavati velike uzbrdice, ako se već i mora onda jako pažljivo i bez cimanja. Ja sam nosio sa 539 Fahr KM24 (185cm) i ne bih to nikome preporučio. Ide ono ali je daleko od bezbjednog.
 
Lazare ako situacija zahteva može se i tako kositi. :haha:
Zombie ne mogu se porediti D.F kosačice i Poljakinja ni u kom smislu.
 
Može u brdo komotno jer je lagana.Gledajte da uzmete onu koja ima samo ciradu bez zaštitnih limova ta bi trebala da je još lakša.
 
Zombie ne mogu se porediti D.F kosačice i Poljakinja ni u kom smislu.

I to što kažeš. Na ovoj mojoj samo zaštitni limovi odozgo sa sve ceradom su bili teški, vjerovali ili ne, nešto manje od 90kg. Bivši vlasnik (Švabo) je odozgo stavljao neka ojačanja (nikad nisam shvatio zašto?), jedva sam to poskidao. Inače planiram da je mijenjam, ako uspijem da se utopim sijačicu za žito tražiću kakvu dobru 165cm, po mogućnosti sa kondicionerom nazad, mnogo mi se svidja kako taj dodatak fino udesi lucerku...problem bi mi bio samo šta da radim sa Fahr, nije za otpada, može ona još dosta da uradi ali je onako sva ofucana, trebaće joj dosta šminke da se uda ;)
 
Imao sam do skoro D.F 185.Jeste bila teška ali ne toliko koliko je bila dugačka pa pravila veliku vagu nazad.Samo sam mogao sa 577 DV da je nosim i radim sa njom a kada uletim u neki vagaš sa traktorom znala je dobro da ga uzdigne.Radila je perfektno nekih 7 godina.Pokosila boga oca i svakojakih ardala od njiva ali joj je jednostavno došao kraj i nije se više isplatilo popravljati je pa je prodata.I dan danas sam veliki simpatizer kosačica zapadne proizvodnje.Recimo uzeti novu D.F i miran najmanje 20 godina a pošto je to krupan zalogaj u današnje vreme Poljakinja sasvim zadovoljava.
 
Ova tema kao da se ne zove "Traktorske kose" vec "Poljske kose 1.65m".:haha: U najmanje 20 poslednjih postova bez izuzetka se pominju Poljske kose,pa ima li neko neku drugu. :haha: Mislim nemojte me pogresno shvatiti jer sam i ja vlasnik poljakinje samo mi je zanimljivo koliko se koriste. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh