Traktorske kose

Hvala.Jeste-semering i ključ za zamenu noževa.
 
Da li može neko da napiše dimenziju semeringa na kućištu za kratku osovinu. Kosa je sip165 stari tip iz 80tih. Popustila je matica i došlo je do ispadanja celog prednjeg bubnja sa osovinom pa je verovatno semering ostecen. Navoj na osovini je stradao. Danas bi poručio neke delove ali nisam rasturao kosu jer je praznik.
 
Da li može neko da napiše dimenziju semeringa na kućištu za kratku osovinu. Kosa je sip165 stari tip iz 80tih. Popustila je matica i došlo je do ispadanja celog prednjeg bubnja sa osovinom pa je verovatno semering ostecen. Navoj na osovini je stradao. Danas bi poručio neke delove ali nisam rasturao kosu jer je praznik.
40x62x10 bi trebao biti
 

20220714-180504.jpg
[/URL][/url]
Od Poljakinje koja je za svog života pokosila nešto malo preko 300 k.j!O zameni ležajeva i ostalih stvari da ne pišem, kupljena nova da budem miran a verovatno je tamo gore određeno i zapisano da neko mora večitog veka nešto da popravlja bilo to novo ili polovno.U **greška!
 
Trebalo bi da su termometalovi bolji ali i treba izdvojiti oko 30000.
Ja bih je krpio.Profesionalni varioc je tražio 3000 po tanjiru i to staviš deblji lim.Originali su tanki pa su zato kratkotrajni.Ako si sam dobar varioc,košta te samo materijal .
 
Kad sam bio mlad svrstao sam sebe ono... kao dobar varioc... Ali ne bih se usudio da varim nesto sto se okrece 2000+ obr./min. (Ako se ne varam to je to tu i tamo).

A nek' bude i jedno pitanje na brzake: 042 ili 178? Prednosti i mane? Nosio bi traktor od oko 45 ks. 165 mislim da je ok (?).
 
Zar se ne okrece zajedo? (Ako ne, onda nisam nista rekao, ali je stvarno krajnje vreme da pocnem da koristim naocare).
 
Poslednja izmena:
Vario sam na prošloj jer je komad bio oko 380 evra.Varenje deformiše tanjir pa posle redovno strada ležaj u donjem kućištu a meni je preko glave šarafanje, nisam valjda najgori da mi alat non stop visi nad glavom.
 
Pa od čega je napravljen taj disk za 380e?
Zadnji pu kad sam kupovao kosu pre 4-5 godina, novu poljakinju platio 870e.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh