Traktorska sedišta

Moze i original i neko drugo samo da pasuje i da je kvalitetno koliko toliko. Menjam vec drugo Tursko za 3 godine.

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Moze i original i neko drugo samo da pasuje i da je kvalitetno koliko toliko. Menjam vec drugo Tursko za 3 godine.

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
Meni je to tursko "govno" odradilo preko 1000 radnih sati pretezno u baliranju, i jos uvek radi. Pre montaze samo rastaviti i podmazati pokretne delove sa tavat mascu i one plasticne rolnice zameniti kuglicnim lezajevima. Ako se dobro secam ide u njih isti lezaj kao u pikap od poljostroja 6202.
 
Meni je to tursko "govno" odradilo preko 1000 radnih sati pretezno u baliranju, i jos uvek radi. Pre montaze samo rastaviti i podmazati pokretne delove sa tavat mascu i one plasticne rolnice zameniti kuglicnim lezajevima. Ako se dobro secam ide u njih isti lezaj kao u pikap od poljostroja 6202.

Podmazani pokretni delovi na oba, samo rolnice nisu dirane. Racunam kupio sam novu stvar pa ne moram odmah da rasturam, da sam hteo da rasturam remontovao bih i ono prvo IMT original. A jedino opruge i limove da mu podmazem posto se celo razdrma posle 50-tak radnih sati, prvo trajalo duze i njemu se sjebale sve one opruge i naslon. Na drugom su limovi popucali i jednostavno se raspalo, cale hteo da ispadne iz kabine koliko ga je uplasilo.
Da samo baliram sa njim trajalo bi ono jos, jer je mahom ravno prilikom baliranja. Ali posto vec 2 godine ne balira veci problem su mu prskanje, razbacivanje vestaka, setva, transport, kosidba, sakupljanje deteline i nekad upadne laka drljaca.
 
Jesu, ali ga cuvam za delove za sediste na drugom 539 koji se dosta manje koristi od kad u stigli veci pa turcin i dalje nije sjeban :osmeh: A jbg bas sam pre par meseci rodjaku dao od prvog turcina deo za sedenje koji bio citav.
 
Imam ja jedno original ,kerovi izujedali tapaciring ,ja ga uzeo za zetora ,3000 din ga platio ali mi ne odgovara pa ga skinuo i terijeri se poigrali.Ako ti znači tako nešto ide u pola cena.
Ajd videcu javicu ti se ako se ne snadjem za neko sedistebu narednim danima.

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Imam ja jedno original ,kerovi izujedali tapaciring ,ja ga uzeo za zetora ,3000 din ga platio ali mi ne odgovara pa ga skinuo i terijeri se poigrali.Ako ti znači tako nešto ide u pola cena.

Išao ja kod jednog mog poznanika pre mnogo godina da opravljam televizor. Išao sam sa automatikom i motorčić sam ostavio u dvorištu. Kad sam završio televizor i izašao pola sedišta je falilo, lovački ker ga je bukvalno raskidao. Posle mi je gazda dao sedište sa njegovog automatika kojeg je još ranije skinuo da bi na automatika namontirao ono sedište nalik onom sa bicikla. Ja nisam hteo, rekoh tapaciraću ovo moje, ali je on bio toliko uporan da sam morao da ga uzmem...
 
Meni traje 5-6 god. Naravno ,polomio se drzac na koji se stavlja sediste (zavaren je i drzi dobro) i ona rucica za pomeranje sedista napred-nazad.
 
Pa pravo da ti kazem udobnost i nije losa ,jer i ja sam pre njega imao sediste koje je bilo kao da sedis na panju. Pozadi moze da se steluje otpor opruge. Ima skala sa tezinom cini mi se od 50 do 120 kg . Namestis na svoju tezinu. Ne vidim samo na ovom sajtu koja mu je cena. Ja sam ga platio malo vise od 5000.
 
Nazad
Vrh