Traktorska sedišta

Koliko je to ukupno dugacko, moze od neke ves masine?? Nisu skupi a imaju rok na mnogo oscilacija.
x4yoo.jpg
 
Danas sam ubacio pneumatsko sediste u rusa. Spojeno je na mali elektricni kompresor za duvanje guma. Svi mehanizmi su razradjeni, povareno je gde je popucalo, ali regulacija nagiba naslona ne fukcionise (kad se naslonis naslon padne dole) jer su se pojeli zubi koji uzbljuju naslon (verovatno je zbog toga i skartirano). Naslon je sad fiksiran u jednom polozaju.

E sad jedno pitanje, vazdusni jastuk u sedistu naduvam negde izmedju 4 i 4.5 bara. Kad ja sednem na sediste pritisak skoci izmedju 5 i 6 bara, a kad malo simuliram rupe u leniji pritisak ide preko 6 bara (ne znam tacno koliko jer manometar ide samo do 6 bara). Posto se prvi put srecem sa vazdusnim jastucima ne znam koliki pritisak oni mogu da izdrze?

bc429ce446780aff5463f29684be082c.jpg
2225acc8204fcd29ff3c649cd241d7f1.jpg
991d3bd99c41b2a61ce60d4e4e8fcb06.jpg
18fb307f018923e3a6fb1d620a8f6649.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Dukej pogresio si sto nisi uzeo sa bocnim naslonima za ruke.
Cale kaze da u brazdi taj bocni naslon vredi vise nego ceo traktor(covek u godinama pa isto ima problema sa ledjima).
 
Jel netko imao slučaj da se sjedalo naduva, i za cca 15 minuta isprazni, a nigdje se ne čuje da pušta?
 
Dukej pogresio si sto nisi uzeo sa bocnim naslonima za ruke.
Cale kaze da u brazdi taj bocni naslon vredi vise nego ceo traktor(covek u godinama pa isto ima problema sa ledjima).

Nisam ja kupovao pa birao sedište kakvo hoću. Ovo sam dobio (za dž) jer je bilo odbačeno i kakvo je takvo je, da ga ja nisam uzeo otišlo bi u staro gvožđe. Ali ima naslon za ruku, bio je levi ali je konstrukcija simetrična pa sam ga ja prepravio da bude desni naslon baš zbog oranja. Na slici se ne vidi jer je podignut gore pa se ne vidi od naslona za leđa. Jedino bi trebao da se pretapacira jer je poderan prilično.

Niko nema informaciju koliko bara trpi vazdušno jastuče u sedištu?
 
Jel netko imao slučaj da se sjedalo naduva, i za cca 15 minuta isprazni, a nigdje se ne čuje da pušta?

Dok sam eksperimentisao sa ovim sedištem isprobavao sam razne varijante priključenja vazduha. I na kraju došao do zaključka da vazdušnu instalaciju treba uraditi što je moguće prostije jer uvek negde gubi bar za dlaku malo vazduha koji ni ne osetiš. Ili na spojevima creva, ili na nekom ventilu (npr fabrički ventil koji zatvara ili otvara prolaz vazduha do jastučeta u zavisnisti da li si seo ili ustao), ili gubi kroz kompresor jer ne valja nepovratni ventil itd. Pokušaj da pronađeš gde pušta, uzmeš malo deterdženta za pranje sudova i razmutiš u malo vode da napraviš dooobru penu. Onda tu penu nanesi četkicom na sve sumnjive spojeve i samo će ti pokazati gde pušta (pravi balone :osmeh: ). Ja sam čak obrisao tu sapunicu sa spojeva i opet su se pojavljivali balončići i pena na mestima gde je puštalo (zanči pena je ušla u sve žljebove, rupice, pukotine i tamo gde duva se pokaže).
 
Nisam ja kupovao pa birao sedište kakvo hoću. Ovo sam dobio (za dž) jer je bilo odbačeno i kakvo je takvo je, da ga ja nisam uzeo otišlo bi u staro gvožđe. Ali ima naslon za ruku, bio je levi ali je konstrukcija simetrična pa sam ga ja prepravio da bude desni naslon baš zbog oranja. Na slici se ne vidi jer je podignut gore pa se ne vidi od naslona za leđa. Jedino bi trebao da se pretapacira jer je poderan prilično.

Niko nema informaciju koliko bara trpi vazdušno jastuče u sedištu?
Ne znam koliko bari jastuk moze da podnese ali znam da sediste mora imati ventil koji odredjuje naduvanost jastuka u zavisnosti od vozaceve telesne mase, nece se isto naduvati ako covek ima 60 kg i ako ima 120kg...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Imao sam ja negde levi naslon, hoces da potrazim ?

Može, ali ga prvo slikaj da vidimo da li se slaže pričvršćenje za naslon za leđa. Potražiću u kompu da vidim da li negde imam sliku ovog mog naslona...

- - - - - - - - - -

Ne znam koliko bari jastuk moze da podnese ali znam da sediste mora imati ventil koji odredjuje naduvanost jastuka u zavisnosti od vozaceve telesne mase, nece se isto naduvati ako covek ima 60 kg i ako ima 120kg...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Mora ako je sedište kompletno, ako nije - snađi se. Ili ako je taj ventil neispravan.
Mali električni kompresor za duvanje guma koji koristim za ovo sedište ima na svom izlazu mali manometar do 6 bara i na njemu malu slavinicu kojom može ispustiti malo vazduha ako se pretera. Ja sam video da za moju težinu odgovara oko 4-5 bara (nisam još išao po lenijama pa da vidim kako se tamo ponaša), ako preteram (a brzo se nabije taj pritisak jer je mala zapremina jastučeta) onda ispustim na toj slavinici. Problem je što je pena pokazala da ta slavinica malo pušta i kad je zatvorena. Ali ne jako pa će u radu trebati malo doduvati sedište, što mi nije problem.
 
Dok sam eksperimentisao sa ovim sedištem isprobavao sam razne varijante priključenja vazduha. I na kraju došao do zaključka da vazdušnu instalaciju treba uraditi što je moguće prostije jer uvek negde gubi bar za dlaku malo vazduha koji ni ne osetiš. Ili na spojevima creva, ili na nekom ventilu (npr fabrički ventil koji zatvara ili otvara prolaz vazduha do jastučeta u zavisnisti da li si seo ili ustao), ili gubi kroz kompresor jer ne valja nepovratni ventil itd. Pokušaj da pronađeš gde pušta, uzmeš malo deterdženta za pranje sudova i razmutiš u malo vode da napraviš dooobru penu. Onda tu penu nanesi četkicom na sve sumnjive spojeve i samo će ti pokazati gde pušta (pravi balone :osmeh: ). Ja sam čak obrisao tu sapunicu sa spojeva i opet su se pojavljivali balončići i pena na mestima gde je puštalo (zanči pena je ušla u sve žljebove, rupice, pukotine i tamo gde duva se pokaže).

Pokušat ću sa penom, ali mi je svejedno čudno da se ne čuje šištanje, a tako brzo iscuri zrak...
 
Nazad
Vrh