Traktorska sedišta

Jel neko ugradio sediste od auta u imt novija kabina ja imam imt 542 i nesto mi mali prostor
 
pa jasam u imt 533 stavio sediste od kamiona vidi se na slikama pa imama jos prostora,a od auta sigurno moze stati samo neznm kako ceti biti amortizacija jedino da stavis sediste od novi auta ili citroena sto ima amortizer sedista
 
Jel neko ugradio sediste od auta u imt novija kabina ja imam imt 542 i nesto mi mali prostor

11iiza1.jpg


ovo je od keca valjda stavljeno pre dve tri god
sada je dosta propao štof pa ću uzeti drugo isto i staviti
inače nađem ih na bačena smetlištu kad prolazim
nema amortizaciju ali je toliko debeo tapacirung da extra ublažava udarce
 
@dragan 82.Istina da ne provodim mnogo vremane u njemu nekih 400 sati godisnje.Jedan moj drug je stavljao od nekog audia u 577 i sediste se raspelo za 2 godine.
 
Pa ni ovo staro nema amortizaciju vec mi nezgodno neko mi je tapacirao staro imt sediste i debele sundjere stavio i lepo mi naslon mnogo mesta zauzeo tako da nije bas udobno skoro pa na pola zadnjice sedim a kad izvucem naslon dole je udobno ali zato onda nemam naslon i ledja mi se o metal oslanjaju.Moracu da izmerim pa da vidim sa nekog otpada sediste za njega.Najbolje mi je na grameru u steyr-u nastelujem kilazu i gas:osmeh:.Na belorusa sam ugradio od autobusa neko staro sediste sa vazdusnim jastukom lepo presvukao ali mi je problem kad se naduva jastuk bude nekako suvise tvrdo a sto je najgore visoko.
 
Ja sam takvo sedište od keca ubacio u Ursusa, pa sam ga izbacio napolje.
Otpadoše bubrezi bez amortizacije.
 
Sjedište od starih Mercedesa je prava stvar za traktor, npr. od Mercedes 123. Pored njegovih opruga (koje su u njemu), nikakva dodatna amortizacija nije potrebna. Problem je jedino u tome što ih nije lako naći.
 
Koliko si platio to sediste i da li ima amortizer ili vazdusni jastuk? I naravno od kojeg si kamiona ubacio?
sediste uzeo na otpadu sa nekog stranog kamiona,mislim da je bio volvo...1000 din na kilo...milina samo takva,udobije od fabrickog na novim rusima.vidim da si iz cacka,bar kod vas ima toga...
 
Hocu da promenim sediste na 539-kabriolet! Staro je tapacirano par puta ali je pohabano ( na njega ne seda niko ispod 100 Kg), a staro je 20 godina! Odradilo svoje. Pa trazim neko sediste koje moze i da pokisne pored ostalog.
 
Ako je kamionsko sediste sa jastukom , da li mora stalno da radi kompresor traktora zbog tog jastuka, tj da li mora stalno da ima dovod creva sa vazduhom pod pritiskom ili ga naduvam( jednom u npr 2-3 nedelje) i miran sam?
 
stalno da duva,bar moje. odnosno da ima iznad 7 bara (za bekon klasu) pa sad koliko su ventili ispravni koliko gube....
 
Ako je kamionsko sediste sa jastukom , da li mora stalno da radi kompresor traktora zbog tog jastuka, tj da li mora stalno da ima dovod creva sa vazduhom pod pritiskom ili ga naduvam( jednom u npr 2-3 nedelje) i miran sam?
Kod mene izbaci vazduh na rupama sve zavisi ako jako odskaces vazduh izbaci malko,kad ustanem 1,5-2 sekunde se cuje vazduh ne jako vec onako ispusti a to sam cuo kod sofera u autobusu kad ustanu cuje se vazduh,tako da u normalnoj voznji na svaki pola sata-sat koliko sam skontao kompresor puni.Samo moram nabaviti za stelovanje tvrdoce drugi uredjaj ovaj sto imam neispravan pa mi malo tvrdo opet bolje nego bez toga da vozim
 
Hocu da promenim sediste na 539-kabriolet! Staro je tapacirano par puta ali je pohabano ( na njega ne seda niko ispod 100 Kg), a staro je 20 godina! Odradilo svoje. Pa trazim neko sediste koje moze i da pokisne pored ostalog.

Ako ti je to što imaš IMT-ovo, najbolja ti je solucija da ga remontuješ. Ja sam imao slučaj na 539 da kupim tursko, i da nakon možda 2 godine ponovo prerpavljam, tačnije od starog (IMT) i novog (Turskog) sam napravio jedno da valja...

Ne mogu da nahvatam čoveka da slikam njegovu ideju, da vidiš samo čudo, čovek je stavio kancelarijsku stolicu, ispalo je VRH, umesto nogara ploča koja je zašrafljena na traktor, a da se ne bi okretalo stavio cev u cev, tako da ima i amortizaciju zavidno dobru, bočne naslone za ruke, štelovanje visine, ekstra udobnost i čvrstoću, podešavanje naslona... Ma odličan poduhvat u svakom slučaju, mnogo mi se dopada, a opet ispod sedišta čist i prazan prostor.
 
Svidja mi se kako se covek snasao. Nego ni te kancelarijske nisu povoljne sa cenama a posebno ako su neke kvalitetnije( da odgovaraju uslovima rada na traktoru). Citajuci ovde napisano, zakljucio bih da za 539 nema boljeg resenja od njegovog originalnog sedista?
 
rakovicinom sedistu,takodje i fergusonovom ne fali nista...ako nista jaka su-a posto sam origainalno sediste sa r65 skinuo,moram da kupim onaj ublazivacki amortizer na najlonu,da ga namontiram,klizni sistem podmazem,i iztapaciram kad budem nasao vremena,pa nek stoji ako zatreba.
 
zicko: Ovo sa slike mislim da je prodato odavno , ali sliku sam stavio kao primer. Cena takvog je oko 150e

srdjan7: Sediste nije nisko , jer u traktoru redko kad treba oslonac za glavu pozadi. Licno kad vozim , je i ne dodirujem ledjima zadnji deo sedista.
 
150e

srdjan7: Sediste nije nisko , jer u traktoru redko kad treba oslonac za glavu pozadi. Licno kad vozim , je i ne DODIRUJEM LEDJIMA zadnji deo sedista.
Vidi se po tvom pisanju kada si zadnji put seo u traktor i radio ceo dan...narocito po oranom ili tanjiranom-pitao bih te tada kako su ti ledja Dragane-tad ti ni doktori U Svajcarsku ne bi pomogli.takve "kade" sedista su imale prve Landine i rakovice,i da valjaju ne bi ih menjali do dan-danas...a za 150-170eura imaju nova sedista po najlonu,slicna kao kod novijih modela imt i belarusa.
 
Nazad
Vrh