Tovni pilići

Jel ti imaš inkubatorsku stanicu ili...?
Ne.Kupujem jednodnevne i samo tov.Inace veliki za klanje takodje nestasica.Nacuo sam da su neki pijacari placali 240 po kg na vise stotina komada,a cak da prosle nedelje nije ni bilo u ponudi.Za ovu nemam informaciju.Iskreno i izbegavam da se raspitujem kad istih nemam za prodaju.Samo se jedim ,a kad meni stignu padne cena.Ove jeseni necu ni imati za klanje zbog pomenute navale za kilase.
 
Lepa poslednja cifra . Posto vidim da se razumes . Jel ima neke razlike ako se rucno cerupaju ? Tako ja radim a to oduzima dosta vremena ali zato budu lepo zuti . Istranzirani su i popakovani u kese ( belo , supa , batak i krila ) . Noge i srce ne dajem a poslednjih 5-7 dana su na cistom kukuruzu . Koliko bi ovakvi vredeli ?
Rucno sureni su naravno bolja varijanta.Ne izubija ga cerupaljka,sporije se radi,ali i tu ima dosta do pedantnosti i koliko to musterije cene.Cena je kako se dvoje dogovore.;)
A i to ciscenje prekrupom je imalo smisla,kad se hranilo ribljim brasnom.Tada se cistilo da se ne oseca na ribu.Savremenim koncentratima je konverzija sa 2,2-2,5 smanjena na 1,6-1,7.Neki cak imaju i konverziju 1,3.Al sve je to hemija,na ustrb kvaliteta.Hormoni,aditivi i slicno.Tu ne vredi nikakva prekrupa.To ne ocisti niko.Ako se hrani po starinski pomenutom prvom konverzijom,naravno da kosta,pogotovo na danasnje cene zitarica.Sve je to individualno i zavisi kakve kupce imate.KVALITET JE UVEK BIO NA CENI,ako ga kupac zna ceniti.
Ja hranim bas tako po starinski.Konverzija me ubija.U hrani nema nista stetno od cega bi se cistilo.Nema potrebe cistiti od soje,suncokreta,lucerke itd.Ja koljem sa tomhranom,bez ikakve prekrupe.Pile ukusno,zuto,kompaktno,ne kalira pri pripremi(ne ispusta vodu)Tov je naravno duzi.Al bojim se da to na danasnje cene bas i nije isplativo.Proda se to nesto skuplje,ali ne duplo,koliko bi trebalo da se nadoknadi konverzija.Imam neke stalne musterije koje to cene i oce da plate.Ali su to manje kolicine.Zato sam se i opredelio za prodaju pilica za dotov.Sebi i svojoj porodici i naravno pomenutim musterijama tovim po starinski koliko god da kosta,ali danas bas bas kosta.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru 👍
Ja imam jako male kolicine . Za sebe hranim pa onda odradim malo vise kada vec hranim . Inace hranim starterom 21 dan i onda odmah prelazim na super zuti koji se mesa sa prekrupom . Tu idem na jedan dzak - 25 kg prekrupe i stavim malo minazela . Od antibiotika ne koristim nista ( jednostavno nema potrebe ili imam srece ) a od vitamina samo AD kapi ( 2 X po 5 dana , pocetak druge nedelje i u trecoj nedelji ) .
 
odose na klanje :D
316583694_1201003870835065_8033439823608331125_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Valjevac, interesuje me da li ovaj tajmer moze da radi manje od 15 minuta. Naime, imam velikih problema sa vlaznoscu u objektu, koja u toku noci bude 100%. U 15m2 drzim 125 komada, a ovih dana mi je crklo 5 komada, pretpostavljam zbog velike vlage. Njima je 40 dan, rade samo led sijalice i sa njima je temperatura u objektu oko 24-25 stepeni. Prozor i lufter prekoputa prozora su otvoreni, a bojim se da ukljucim ventilator jer brzo spusti temperaturu. Tajmeri koje sam gledao da kupim ne mogu da rade manje od 15 minuta, a to mi je mnogo jer ce se objekat za to vreme mnogo rashladiti. Mislio sam da ga podesim tako da ventolator radi minut a odmara recimo
2. Da li je to moguce sa tajmerom kao sto ti imas i kako si ga ti podesio? Izvini na smetnji
samo dobar tajmer i ventilator !
 
Kaže čika Aca da je to najgora hrana u okolini! :haha:
Šalim se naravno.
Hranim nekoliko godina sa njihovom hranom piliće za sopstvene potrebe i nikad nije bilo problema.
 
samo dobar tajmer i ventilator !
Извини, ретко сам сада на овом форуму.Све што сам знао из области живинарства, пренео сам, написао сам и несебично поделио.Сада, помажем члановима домаћинства око узгоја боровница.Нови изазови.
 
Valjevac, interesuje me da li ovaj tajmer moze da radi manje od 15 minuta. Naime, imam velikih problema sa vlaznoscu u objektu, koja u toku noci bude 100%. U 15m2 drzim 125 komada, a ovih dana mi je crklo 5 komada, pretpostavljam zbog velike vlage. Njima je 40 dan, rade samo led sijalice i sa njima je temperatura u objektu oko 24-25 stepeni. Prozor i lufter prekoputa prozora su otvoreni, a bojim se da ukljucim ventilator jer brzo spusti temperaturu. Tajmeri koje sam gledao da kupim ne mogu da rade manje od 15 minuta, a to mi je mnogo jer ce se objekat za to vreme mnogo rashladiti. Mislio sam da ga podesim tako da ventolator radi minut a odmara recimo
2. Da li je to moguce sa tajmerom kao sto ti imas i kako si ga ti podesio? Izvini na smetnji
Извини, ретко сам сада на овом форуму.Све што сам знао из области живинарства, пренео сам, написао сам и несебично поделио.Сада, помажем члановима домаћинства око узгоја боровница.Нови изазови.
 
Valjevac, interesuje me da li ovaj tajmer moze da radi manje od 15 minuta. Naime, imam velikih problema sa vlaznoscu u objektu, koja u toku noci bude 100%. U 15m2 drzim 125 komada, a ovih dana mi je crklo 5 komada, pretpostavljam zbog velike vlage. Njima je 40 dan, rade samo led sijalice i sa njima je temperatura u objektu oko 24-25 stepeni. Prozor i lufter prekoputa prozora su otvoreni, a bojim se da ukljucim ventilator jer brzo spusti temperaturu. Tajmeri koje sam gledao da kupim ne mogu da rade manje od 15 minuta, a to mi je mnogo jer ce se objekat za to vreme mnogo rashladiti. Mislio sam da ga podesim tako da ventolator radi minut a odmara recimo
2. Da li je to moguce sa tajmerom kao sto ti imas i kako si ga ti podesio? Izvini na smetnji
Извини, ретко сам сада на овом форуму.Све што сам знао из области живинарства, пренео сам, написао сам и несебично поделио.Сада, помажем члановима домаћинства око узгоја боровница.Нови изазови.
 
Nazad
Vrh