Tovni pilići

Zvrk87

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2018
Poruka
33
Kad sam napisao u petoj nedelji, pilici su mereni tacno na 35 danu u 10h ( da budem maksimalno precizan ). Na danasnji dan pojeli su 30kg koncetrata jedinice od 22% prrotenina i 20kg koncetrata sa 19% proteina. Ovih dana je pala dnevna temperatura na 16 - 18C, pa je nad kavezom postavljena obicna sijalica od 150W. Kako bi ih koliko toliko dogrevala odnosno, podigao temperaturu u kavezu za 3 - 4C stepena.

Zvrk87

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2018
Poruka
33
Dali zanas zasto pojedini pilici ( dvoje ili troje ) imaju mekanu braonkastu stolicu ( slicno nasem prolivu )? Dali uzrok tome moze biti prezderavanje?

SAMA

Moderator
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
8.386
Dali zanas zasto pojedini pilici ( dvoje ili troje ) imaju mekanu braonkastu stolicu ( slicno nasem prolivu )? Dali uzrok tome moze biti prezderavanje?
Pilici nemaju veliku i malu nuzdu.Sve im je zajedno.Sa toplijim danima dolazi do veceg unosa vode i samim tim do redje stolice.Ne mora odmah znaciti da je proliv.

Zvrk87

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2018
Poruka
33
Hteo bih da vas pitam, dali gresim ako pilicima dajem detelinu u hrani ( finiser sa 17% proteina ) koja je u granulama. Detelina po deklaraciji ima 17% proteina i 25% sirovih vlakana. Granule su krupne ( precnika 5mm ) pa ih zato usitnjavam.

Zvrk87

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2018
Poruka
33
Drugari, doslo vreme da 11 pilica budu ocerupani jer imaju dva meseca. Prezadovoljan sam postignutom tezinom od 34,400 kg ( ocisceni ), sobzirom da su oko dve nedelje bili na visokoj dnevnoj temperaturi od 28 - 30C.

Poslednja izmena:

Zvrk87

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2018
Poruka
33
Sad sam zavrsio sa drugom turom pilica i moram priznati da su ovog puta bili nesto tezi nego prva tura ove godine. Dali mi mozete objasniti zasto je meso nesto tvrdje u odnosu na predhodnu turu. Pilicima nisam davao jabukovo sire u vodu i hranjeni su dva meseca + osam dana sa prekrupom i detelinom. Prvi koncetrat od 22% proteina je Jabuka - Pancevo a, drugi od 19% i treci 17% proteina je Gebi - Cantavir. Na koji nacin se dobija mekoca mesa?

Vrh