Tov junadi

Zbog egoizma i egocentričnosti clana foruma ceo koncept poruka je morao biti obrisan. Pokusao sam nesto da ostavim ali ne vredi gubi se smisao cim se predhodni post obrise. :)
Mozete slobodno nastaviti diskusiju u skladu sa pravilima foruma.
 
Ne znam ni sam,nikakvo iskustvo nemam sa tim,bili su pusteni do 250 kg.koncentrat 4kg dnevno,silaza 12 kg i detelina bas dobra skoro po volji...
 
Mislim da cu sad prihvatiti ponudu da mi plate 2.05 zivu vagu ako prebace 57.5% mesa.trenutno najbolja ponuda,a i da imam neku sliku za ubuduce.
 
To sam godinama radio,jos mu ja vozim dva po dva.al bio mi ovaj mesar uvek najbolji sa cenom pa mi nije bilo zao.sad se nesto nije proslavio sa ponudjenom cenom.
 
Kad imas jednog nestasnog..
18ed06fbb245b9f6b6ba4acb93090af2.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ljudi,tovi li iko jos junad?danas bio na vasaru u Temerinu i vidim cela 2 teleta na prodaju.nekad smo tu kupovali telad.bilo po 10 ak kamiona sa teladima.
 
Kod nas u selu ostalo samo nas dvojica , svi ugasili , veliki tovljaci mali tovljaci ,nove stale mehanizacija sve ugaseno , nema ko da radi nema naslednika a dobar deo nece vise da se zajebava pored problema sa cenom junadi velik problem je nabavka teladi , tesko da uparis kvalitetnu telad posto ih sve manje ima zbog lose cene mleka nema ko da se bavi sa kravama narod umire sela se gase , e sad kad ih nabavis kupis onda problemi sa lecenjem uginucima itd , ja sam veterinar ali i meni je dopizdilo 40 dana vraca se gripa na sve to napad i trihoficije lisaja ,svaki dan bar jednog bockam jebes posao, neizvsno do kraja tova a tu svu muku cena ne pokriva i zato je dobar deo resio da batali taj posao
 
Nazad
Vrh