Tov junadi

Ja sam poceo da davam silazu jos 20tog septembra...na 40 komada telesne mase proseka oko 500kg danas pojedu ok 10kg silaze po grlu, koncentrat na volju....otprilike jedu oko 250 do 300kg koncentrATA DNEVNO i 40kg lucerke....ILI TI 4 MALE BALE

- - - - - - - - - -

Lepa junad,i u Homolju i u Banatu.jedno pitanje koliko cesto cistite junadima kod ovakvog objekta bez kose ploce'
Ja cistim dva puta mesecno samo ono sto izguraju napolje.....imam prednji utovarivac na imt 533 i samo kasikom pokupim svakih 15 dana. ali oni tek pocinju bas da guraju djubar sa nekih 300 do 350kg. Kad su manji isto se cisti na 15 do 20 dana ali ceo boks. uvek ima mesta da udje traktor medju njih i pokupi stajnjak. sto se vise prostire slame ..to ima vise stajnjaka
 
cb3371f9f352976e78312328aaef42fc.jpg
5b6d81bfa232d840c54a08173aaa2353.jpg
cb955bca45c28863b737f4cc7a10ef10.jpg
9973fd8d8174f3120b243e6fef1b9da2.jpg
moja silaza...pravljena pocetkom avgusta...poceo davati krajem septembra

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko koristio celo zrno suncokreta za pravljenje koncetrata i u kojoj kolicini umesto sacme ??
 
Jel koristio neko Premiumov koncentrat za junadi?? Ja uzeo nekoliko dzakova i bikovi ga jako slabo jedu,dok sam davao cist bungur jeli su po 2 fangle na obrok sada sa koncentratom jedva po 1 pojedu.
 
Da se nadovezem na moj predhodni post,izbacio sam koncentrat iz upotrebe i goveda su nastavila cist bungur da jedu u normalnim kolicinama.
 
Ne znam koliko je pametno ove godine davati cistu prekrupu ili kukuruz ..... narocito jer je los kvalitet zbog suse i jedva da ima 6posto proteina slab hektolitar .malo skroba... Ja koristim SAUMANOV premiks RINDMAST ...sa 10kg sunc.sacme i 5kg sojine pogace na 100kg konc i tu napravim jedva 12 posto proteina jer je kukuruz los. Ne postoji bolji premiks od RINDMASTA.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Da li bi mogao da se raspitas koju kolicinu stavlja u koncetrat ??
Sto bi koristio ceko zrno kad je razmena za sunc. sacmu 1na prema 1.8 i dobijes svarljivih 33posto proteina. Moze da ide i ceo suncokret do 5.posto uz sojinu sacmu.. Ostalo mi malo u kombajnu i da potrosim pitao drugara iz vet zavoda i rekao mi do 5 posto... ali nemas potrebu ...niti je ekonomski isplativo.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Srdjane,koja je cena tog premixa i gde se moze nabaviti?ovde kod nas su sauman izbacili iz prodaje iskljucivo zbog cene,a jos mi je jedan covek pricao da su odlicni premixi i za junad i za krave.
 
Srdjane,koja je cena tog premixa i gde se moze nabaviti?ovde kod nas su sauman izbacili iz prodaje iskljucivo zbog cene,a jos mi je jedan covek pricao da su odlicni premixi i za junad i za krave.
Cena je 4800din 30kg..... Nije jeftin u startu ali kad pogledas sadrzaj nutrijenata....ne moze mu prici ni jedan premiks.... i moze da ga dajes oko 1.5 do 2.5 kg na 100kg zavisi od velicine grla.... Koristi se za telad junad i bikove.... znaci ne menjas ishranu.... Ima mnogo jeftinijih premiksa ali pogledaj sadrzja i videces da nema ni trecinu sto ima u RINDMASTU.. Ovde ga ima svuda ....Raspitaj se malo za ŠAUMANOVE PROIZVODE....Zna neko sigurno

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Srdjane,koja je cena tog premixa i gde se moze nabaviti?ovde kod nas su sauman izbacili iz prodaje iskljucivo zbog cene,a jos mi je jedan covek pricao da su odlicni premixi i za junad i za krave.
Izbacili su ga jer ljudi gledaju cenu.....a vitaminsko mineralni sastav niko....a najvaznije je to. Jebes premiks sto mirise na kilometar a nema u njemu dovoljno nutrijenata i celija kvasca za prezivare

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Šaumana imaš kod Ljubiše u Gospođincima, ako si zainteresovan mislim da imam broj pa ću ti poslati na pp. Zadnje 3 godine koristim LiraMix-ove premikse i jako sam zadovoljan, 10-11 meseci od telenja budu preko 500kg. Ali ja tovim isključivo svoju telad i pratim ih od prvog dana. Manje količine mleka (nikad više od 2l u obroku, prvih nedelju dan 3xdnevno a nadalje pa do 8. nedelje 2xdnevno) i već 10. dan im uvodim u ishranu starter a tek posle 5-6 nedelja seno. Posle odbića silaža i zobena slama plus koncentrat.
 
Da upravu ste,pogresio sam oko imena premiksa. Primasan iz fabrike stocne hrane Sano.

2safj0k.jpg

Koristio sam ranije komplet sanov program od milsana preko megia do primasana, i mogu reci da je na pocetku bio dobar, ali je iz godine u godinu jako opadao kvalitet. Ne koristim sano vec neko vreme ni za svinje ni za goveda ne znam kakva je sad situacija. Za bikove sad uzimam Inbergov premiks sa aktivnim celijama kvasca i vise sam nego zadovoljan. U martu bi trebalo da izbacim turu koja je od pocetka hranjena sa njim pa cu videti rezultate. Za sad izgleda bolje nego ijedan koji sam koristio. Sauman nisam nikad koristio i suvise mi je bilo skupo, mada su me mnogi koji su ga koristili ubedjivali da se isplati. Ovaj inbergov kosta 1500-1600 dinara 20kg i ide ga 3%.
 
Surdonja, jel BigBull premium? Koristim ga i ja..pa cisto radi probe pokusam sa Pantovim r58, pocinje kod nekih mladih junica da ide krv iz nosa i odbijaju koncentrat, lepo vratim se na Inbergov i opet kao lude..
 
Da big bull premium. Koristio sam i ja nekad r 58 jos dok ga je sadasnji vlasnik Inberga uvozio. Bio je dobar. Kod mene nema panto proizvoda od kad su prekinuli saradnju, tako da ne zanam kakva je sad situacija. Po preporuci inbergovih tehnologa junicama dajem njihov super perfect lacta.
 
Surdonja, jel BigBull premium? Koristim ga i ja..pa cisto radi probe pokusam sa Pantovim r58, pocinje kod nekih mladih junica da ide krv iz nosa i odbijaju koncentrat, lepo vratim se na Inbergov i opet kao lude..
Ja sam koristo inbergov big bull premium sa celijama kvasca ali veruj da ne moze prici šaumanu.... rindmastu.... inberg je dobar u gotovim paletima na startu i dopunskim smesama za telad i junad a premiksom nisam bas zadovoljan....ide ga 3posto mirise jako a kad sam uporedio vitamine i minerale....pa to je sve za 5puta manje od saumana

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh