Totalni herbicidi

Mi smo ove godine neke strnjike prskali 2 puta totalom i to sve zbog sirka a pošto na te parcele ide kukuruz da se reši problem na vreme.
 
Ima ko nije uopšte prskao strnjike, ardale i herbarijumi u bukvalnom smislu.Šta će tu biti dogodine baš ću da vidim.
 
Prskana je ova strnjika sredinom avgusta bilo je svasta, Resio sam sutra da oprskam pa kako bude nadam se da ce se spustiti u rizom malo....
 
Zemlja poprskana totalom, što se može posijati? Korov se osušio, bio je možda 5cm visine....
Da li tanjurati pa posijati ili sijati bez tanjuranja?
 
Mozes kako hoces jer total deluje samo preko lista

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
To i ja mislim, al više volim čuti ako je netko radio..... Jer nikao je takav gusti korov ko posijan žitnom sijačicom, i drugog izbora nije bilo.....
 
Mozes kako hoces jer total deluje samo preko lista

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ovo bih uzeo sa rezervom...jedne godine sam u basti isao totalom sledece godine sam tri puta rasadivao lubenice i sve su venule...
ja to povezujem samo sa totalom..od zastitara se niko ne slaze samnom ali sto se tice povrca eksperiment sam zavrsio.
 
Poslednja izmena:
Potreban mi je savet u vezi totalisanja strnjista.muku mucim sa divljim graskom i kupinom,a primetio sam kad sam flekovao da ga cist total samo osamuti dok ga kombinacija sa dikambom dobro rusi.ima li jos neko predlog sta se moze dodati totalu da ucinak bude siguran a da dogodine na tu parcelu sme da ide kukuruz?
 
pitanje za sve aposebno za bejcetica moze li se posle 7l totala i 1l matona dogodine na toj parceli saditi povrce.racunam od jula do maja ima skoro 10 meseci,plus oranje, plus zima...pitanje je u vezi matona...
 
Nazad
Vrh