Totalni herbicidi

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.134
Na jednoj parceli sam imao dosta popanca .3,5 litare po kj totala ga nije odnelo_Ovih dana ću raditi korekciju sa 2,4 D.

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.790
Gresite. da vam otkrijem tajnu za pepeljugu. Dodajte okvasivac 0.1% i odlazi lagano sa 5l/ha. Problem nije u dozi vec u liscu pepeljuge koje sada u leto ima presvlaku i kapljica sklizne ako je bez okvasivaca.

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.575
Imao sam jed parcelu,more pepeljuge, 3 l totala i pola litra matona -pustinja.
Inače ove godine sam koristio maton uz total i stvarno sam oduševljen učinkom.

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.599
A da vam ja objasnim nesto....prskajte u najtoplijem delu dana.Nek je i 38C u hladu.Rezultati sa 5 lit/ha bez ikakvih dodataka lepka,matona,meteora...ce biti fantasticni.

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.667
Kako se zove neki korov , pokušaću da objasnim , visok bude i do metar i po , tanke stabljike , žilave , na vrhu bijeli cvjetovi kao grudve , često u sredini tog cvata , u stvari bijela grudva sitnih cvjetova bude kao crna tačka neka . Listova skoro i da nema , ima sitne pri zemlji slične peršunu ? Teško ga total ubija .

- - - - - - - - - -

Kako se zove neki korov , pokušaću da objasnim , visok bude i do metar i po , tanke stabljike , žilave , na vrhu bijeli cvjetovi kao grudve , često u sredini tog cvata , u stvari bijela grudva sitnih cvjetova bude kao crna tačka neka . Listova skoro i da nema , ima sitne pri zemlji slične peršunu ? Teško ga total ubija . Čest je pored puteva ?

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.667
Ne , ovaj je dosta čest , samo sam zaboravio ime . Nije tako ogroman , ali cvatovi liče na to .

- - - - - - - - - -

Našao sam na internetu , to je :Queen Anne's lace ili

Daucus carota.
ili divlja mrkva . divlja šargarepa

Vrh