Totalni herbicidi

После сетве кукуруза опрскао сам 10 кј тоталом јел сам рано спремио па кренула трава.Две литре по јутру ништа Малте не нису урадиле у питању је Галеникин глифол,по мени без 3-5 л по јутру не треба ни радити а то је богами лепа пара.
 
Prskaju totalom 4-5 puta? 🤔
Mislim na herbicid uopšteno. Zato se i pojedini malo malo povlače. Atrazin jedan od starijih herbicida koji je bio odlican, povučen zbog prisustva u podzemnim vodama. Isto kao glifosat, dodavane veće količine da bi pojačali dejstvo. Isto kao i sa totalnim herbicidima.
 
Svi su pristuni u podzemnim vodama. Resenje je da se vratimo na mehanicko unistavanje korova jer svaki herbicid/fungicid/insekticid ima rezidue.
Samo me zanima ko bi to sve poradio i posto bi na svetskom nivou onda bio kukuruz, soja.
 
После сетве кукуруза опрскао сам 10 кј тоталом јел сам рано спремио па кренула трава.Две литре по јутру ништа Малте не нису урадиле у питању је Галеникин глифол,по мени без 3-5 л по јутру не треба ни радити а то је богами лепа пара.
Tim djubretom do galenikinog totala slabo je delovao.Doduse 2l po h.Bingo je zakon od totala.Ovaj galenikin nije mogo ni poljsku ljubicicu da unisti kako treba.
 
Glifosat ukidaju zbog toga što mu je isteklo patentno pravo pa ga braća kosooki štancuju u enormnim količinama za ispod dolara za litar pa se to nekome ne isplati nikako. Ostali jeftini a odlični herbicidi i fungicidi ukinuti su iz istog razloga.Poljoprivreda je glavni krivac zagađenja životne sredine a fabrike koje rade bez ikakve kontrole i prerade otpadnih voda i nus proizvoda bezbedne su toliko da mogu pčele da lete u krugu istih.Bajke za malu decu.
 
Dimnjaci od fabrika, toplana...

Bacanje smeca gde ko stigne, izgradnja deponije na brdu koja je zagadila svu bunarasku vodu u selu. To im nije problem.

Kakav je glifosav agrosava, ili dajte neku drugu preporuku?
 
Meni ostalo od prosle godine 4l. Prskao sam neke obale i izdanke lipe, osusilo ih skroz. Tako da smo uzeli opet.
 
Koliko treba totala da uništi ambroziju oko pola metra po strnjaku?I da ubacim Matona koliko jel tko radio i kako se pokazalo?
 
Imao sam utisak da bi sa čistim totalom pržio sve od reda,ali sam se zeznuo,ipak moram dodati neku količinu vode pa delovati postepeno.
 
Nazad
Vrh