Totalni herbicidi

grabik

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2015
Poruka
2.169
Imas na nekom americkom koledju sumarstva kako se ubija drvece , ne djeluje na svako drvo svaki otrov, u proljece se ubusuje busilicom (5-6mm fi) na nekoliko mjesta u mjesto iznad same zemlje u korijen, malo ukoso dolje i ubrizga mala kolicina totala u nekoliko rupa i to ubija drvo, mene je zanimalo specificno drvo i za to je bio takav postupak u kretanju vegetacije i djelovalo je 100%. Za kiselo nisam probao.

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
3.441
Jesi li ga posle zalivanja uljem zapalio? Ja sam tako uradio sa orajom i ne tera nigde ništa...

miksan

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2018
Poruka
818
Koji total koristiti u vocnjaku imam sljive 2 godinu parcela je nezgodna za kosenje, koza silazi pod rucnom?

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
13.969
Bilo koji. Ja koristim vecinom Bingo Stockton jer je uvek za 20-30din jeftiniji kod mog dobavljaca.

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.421
Ja koristio prosle godine taifun i bas sam zadovoljan

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

savopunck

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2012
Poruka
3.903
Ja sam koristio i bingo i galenikin total i galenika mi je odnela i ambriziju brže nego bingo i ne peni toliko,odn. pene te toliko ima.

Same

Član
Učlanjen(a)
6 Jun 2009
Poruka
855
Imam jednu njivu koju nisam stigao uzorati, a trava je vec porasla. Kad bih je poprskao totalom, nakon koliko vremena bih mogao da je orem?

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.741
15ak dana minimum ,ali sto duze to bolje, mada i zavisi od vrste korova i u kojoj je velicini i koliko totala koristis i kakvo je vreme :sjasi:
Najbolje isprskaj pa prati.
Sitna trava pada posle par dana.

Sremac Dule

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
11
Oprskao sam jednu njivu sto sam uzeo u arendu(zapustena je od prosle godine) malo pre sa totalom doza je 5% i evo pada kisa proslo je oko sat vremena od prskanja do kise, sta mislite hoce biti efekta?

Sremac Dule

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
11
U firmi uvek dobijem po usima kad za total kazem l/ha, mi total uvek radimo u procentima..A moja doza je bila 5l/kj..

Shale

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2009
Poruka
3.718
Ratarska hemija se nikad neradi u procentima, to se samo radi voćarsak kad se ide sa manjom količinom vode, a to je ispod 1000l/ha.

T110

Novajlija
Učlanjen(a)
25 Avg 2017
Poruka
1.373
Oko vikendice mi se konstantno pojavljuje ambrozija, koja kolicina totala bi je resila, ako bi je uopste i resila.Rec je o komsijskoj zapustenoj parceli od nekih 10-ak ari.

Inace kosim je i palim svake godine, ali mi vise dosadilo.

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.741
Ja kad prskam ambroziju , sipam 2deci totala u ručni špric , 10-12l vode , dok se ta osuši izadje druga i tako u krug sa njom..
Čini mi se da se ne širi ,ali je uvek na tim mestima ima.

T110

Novajlija
Učlanjen(a)
25 Avg 2017
Poruka
1.373
Ovo je bas zaraslo, vec angazovana ekipa da raskrci, a vlasnik otisao u Ameriku cuo se sa njim i rekao da nece skorije nazad pa se dogovorili da ja to sredim.Jer ina svega od matorog voca, divljih kupina, gloga, ambrozija i ko zna sta sve jos tu ima.

Ekipa je rekla da ce da raskrci sve, e sad na meni ostaje da necime to isprskam da unistimo te korove posto je bas neugledno, a i smeta ko je alergican.

A posto vlasnika bas briga ja bih tu nesto sto ce da ostavi golu zemlju.

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.741
Bice gola zemlja posle totala , ali ubrzo ce da izbije nova trava , pogotovo ambrozija.
Mozes da prskas jednom mesecno ,uvedes to kao redovnu aktivnost

Vrh