Totalni herbicidi

Uz taj 0,1 ja častim meze da ne ide na prazan stomak.:ppozdrav:
 
Bez okvasivaca nece da deluje savrseno. Salu na stranu. Moze da se ubaci gen drugog "porekla" u bilo koji kod, t.j. lokus s bilo kog koda u drugi - naravno to je teorija, ali da se moze, moze, kako je i naveo primer Momosaric.
 
Ništa neće biti čovjeku koji popije 0.1 l totala , a kao odgovor kolegi koji reče da probamo lično , neka on proba lično 0.1 l mokraće isto tvrdim da mu neće biti ništa , ali naravno da nebi popio . (samo navodim primjer , nemislim ništa konkretno )
 
Moze neka preporuka za totalni herbicid ,da li ima razlike u kvalitetu,tj. u mortalitetu nad biljkama ? neki koji se malo istice i malo bolje unistava korove...
 
Sve ti je to skoro identicno. Svima je aktivna materija glifosat i bas svuda pise koncentracija od 480
Tako da, koji god izaberes, neces pogresiti. Fokusiraj se samo na koncentraciju.
 
Sve je to slicno. Najvise koristim Bingo Stockton. Razlog je sto on na mestu gde nabavljam ima najnizu cenu.
 
Isao sam da vidim kakva je boja:haha: Nije narandzast, proziran je. Pakovanje imam litarsko i svaka litra je u celofanu.
 
hteo bi da isprskam 10 lanaca suncokreta koje cu sutra da presejem u subotu bi isprskao sa 1.5 litara totala po lancu.uzeo sam glifol pakovanje 10 litara.da li moze da ima negativnog uticaja, tj da osteti suncokret kada bude izlazio, nicao, za nekih 7/8 dana???
na kanisteru pise da se herbicid INAKTIVIRA u kontaktu sa zemljistem.
 
e hvala.tako sam i mislio ali ima ljudi koji kazu da su imali ostecenja na suncokretu ako je suncokret bio pred izlazak iz zemlje a covek isprska i preko noci padne veca kolicina kise...kazu da onda ima velikog ostecenja.e sad da li je tacno ne znam.
 
pa nebitno je suncokret ako utice uticace i na kukuruz, soju itd...znaci ne utice.a prskao si posle setve a pre nicanja totalom?
 
INaktivira se (drugim recima deaktivira se, jos: nema efekta, ako ne dodire zelenu masu). Znaci nema nikakve veze koliko kise padne posle tretmana, nece uticati na ne iznikle (korove ili kulture).
 
Nazad
Vrh