Totalni herbicidi

Bingo 2,5 L/kj + lepak + wuksal primetio sam da isto radi posao kao i prosle godine kad sam isao sa 5L/kj bingo+lepak+wuksal.U pitanju je strniste sa zastupljenim sirkom i minimalno sirokolisnim korovima.Posle skidanja suncokreta pre neki dan isto sam isao 2,5L/kj bingo+lepak+wuksal,videcemo kako ce raditi.
 
Da li je kasno mozda totalisati strnjiku sada, da nisu korovi bacili vec seme?.Bila je susa, ali posle ovih kisa vidim da su proradili korovi. Ima najvise uskolisnih, ali i malo palamide, divlje kupine.
 
Sto bi bilo kasno ja evo juce sam poceo sa prskanjem i imam jos jednu prskalicu danas da odradim ali vetar jako duva pa cu sacekati predvece da se smiri i da zavrsim totalisanje za ovu godinu!
 
Bingo 2,5 L/kj + lepak + wuksal primetio sam da isto radi posao kao i prosle godine kad sam isao sa 5L/kj bingo+lepak+wuksal.U pitanju je strniste sa zastupljenim sirkom i minimalno sirokolisnim korovima.Posle skidanja suncokreta pre neki dan isto sam isao 2,5L/kj bingo+lepak+wuksal,videcemo kako ce raditi.

Wuxsal samo bacene pare. Usvojice ga i bez njega.
 
Planirao sam da pokosim neku travinu u njivi koja raste po metar u visini pa sam kasnije mislio da delove tih stabiljki koje su ostale u zemlji naprskam totalom.Znam da je bolje prskati kada je stabiljka cela no zanima me da li ima efekta prskati deo stabljike i da li ce ona povuci u koren otrov?I onako planiram da ugarim na jesen a verovatno cu i u prolece pa rekoh da total sigurno nije na odmet.Ta mi ne treba trava za kompost nebi ni razmisljao odmah bi naprskao.
 
Sacekaj da potera nova mlada trava pa onda poprsci ,ne mora mnogo tek da se zazeleni.
Samo to si trebao ranije uraditi jer je sad vecini biljaka vegetacija pri kraju.
 
Pa nista onda cu samo pokositi a naprskacu samo pirevinu jer je ima samo na 2 mesta.Tamo pred zimu cu ugariti a verovatno cu i u prolece.Posle toga freziranje pa najlon (sadim jagode) mislim da je to sasvim dovoljno.
 
Wuxsal samo bacene pare. Usvojice ga i bez njega.
Slazem se,testirao sam nakon skidanja suncokreta.Na pola parcela sam isao bingo 2,5l/kj +lepak+wuksal a na druge parcele samo bingo 2,5l/kj.24.08.sam prskao,vec posle cetvrtog dana se videlo dejstvo-zutilo korova a posle deset dana unisten korov.Nisam primetio nikakvu razliku u dejstvu binga sa ili bez lepka i wuksala.Za par dana idem sa tanjiracom,pobornik sam teorije da treba pustiti da total radi mesec dana,ali verujem da je dovoljno i deset dana.
 
Da li ima odredjeni minimum temperature kad se radi sa totalom? Ili moze da se prska i kada je hladnije kao na primer danas 10 stepenim max?
 
Gomila gluposti, kaze da je sadasnje ministarstvo dalo dozvolu za glifosat a on u upotrebi u Srbiji vec 35 godina.Takodje da izaziva rak kod lica koji konzumiraju tretirane biljke. Mislim koje biljke???!:sta:

Dalje, jos nigde nisam video da neko koristi glifosat iz aviona.Takodje sto bi trudnici uopste trebalo da stupi u kontakt sa preparatom???

Za vise ne mogu da pisem...........
 
Do pre neku godinu (pa i sada) je većina mislila da se glifosat razlaže u prirodi očas posla, danas znamo da ga ima u vodi pa naravno i u trudnicama. Postoji istraživanje gde je glifosat nadjen u preko 80% ispitivanih trudnica (Kanada).
Glifosat se redovno prska iz aviona po Južnoj Americi.
 
A ti si licno video sva ta istrazivanja i ispitivanja??!!

Ja moje proizvode redovno nosim na analizu i nikada nije pronadjen niti jedan miligram nekog pesticida preko norme?!
 
Poslednja izmena:
Daleko štetniji efekat imaju izduvni gasovi pa oped svi vozimo kola. Nisam još primetio da peske idu ni doktori ni kritičari.
Slažem se samo da gmo ne treba, a ovo ostalo u poljoprivredi može i ne mora biti.
 
Nazad
Vrh