Totalni herbicidi

je l prskate ovih dana ili cekate da zahladi malo? jedino je ujutru jako rano neka konkretna temp...pa kontam da jedino tad moze, ali sta bude sa totalom u podne onda na 38, je l ispari?
Kod mene je zemlja suvlja od betona.Ni korovi ne krecu.Cekam kisu...
 
je l prskate ovih dana ili cekate da zahladi malo? jedino je ujutru jako rano neka konkretna temp...pa kontam da jedino tad moze, ali sta bude sa totalom u podne onda na 38, je l ispari?
Potrebno je par sati da se total usvoji od strane korova,a nakon toga on polako radi svoj posao bez obzira na temperature.Samo treba ubosti kada je svezije do 25-26 stepeni.
 
E sad pitam ja vas kojih 25C?Ovih prognozerskih što se meri u hladu ili onih pravih koje mi osetimo kao i biljke na njivi.
 
Najbolje je spricati predvece,mada ja picim ceo dan i nisam video razliku niti los efekat ako je islo po vrucini....
Bingo je Stocktonova hemija,made in USA,dobra hemija,ja samo nju koristim,sa 3lit/kj resava problem,izuzev palamide i zubace...
 
Koristio sam totalni i po velikim vrucinama, 35 stepeni, i nije bio umanjen efekat, takodje je jednom, odmah nakon tretmana udarila kisa i takodje delovanje nije bilo umanjeno.
 
Malo da osvezimo temu.prva kolicina 100l
17082013001.jpg
 
Kod mene je gospod bog sve sprzio nezapamcenom susom u zadnjih 100godina tako da verovatno necemo nista ni prskati.
 
Morao sam sa 4l/kj zbog zubace pre svega. Placao sam 480din/l, a galenikin je bio 430 10l pakovanje, medutim nema ga vise - zalihe se rasprodale.
 
Ja sam ove godine najbolje sredio zubaču.Nikad mi nije ovako uspelo njeno suzbijanje.Išao sam 3l/kj totala + 0,3l-0,4l/kj kletoxa.
 
Cveja pa koliko to totala tebi treba kad ti je ovo tek prva kolicina....tebe izgleda ne moze da omane 1000e samo za total..
Pa da znas.Uzeo sam neke parcele koje nisu radjene duze vreme i neke koje su radjene ali bivsi ratari nisu hteli da ulazu u 1h 40e da ociste parcelu od korova.Imam na dosta parcela ostrugu i palamidu.Planiram ici sa dozom od 7l po H.100l 15h.I jos ce mi najmanje toliko trebati.
 
Ako može savet. Prošle nedelje sam poprskao 1ha strnjike sa 6l/300l Glifosav/voda. Zapatilo se svega po malo, najviše sirka.Planiram u oktobru tu da izvučem stajsko đubre i zaorem, a krajem marta da posejem lucerku. E sad, pošto nemam nekog preteranog iskustva sa totalom, dvaput do sad prskana strnjika na različitim parcelama ali sejan kukuruz , zanima me da li će imati uticaj na lucerku. Meni , pošto znam da deluje preko lista samo na ono što je već niklo, nema logike da će biti štetno pogtovo što planiram da sejem tek za skoro 7 meseci, ali neki stariji ovde ipak vrte glavom i kažu da oni ne bi.
E sad, niko od njih nije ni sejao detelinu posle prskanja totalom, pa da mi kaže iz iskustva, već je to samo njihovo mišljenje....Ako neko ima iskustva, molim da ga iznese, da se ne bavimo gledanjem u šolju.
Hvala
 
Nazad
Vrh