Totalni herbicidi

Ja sam nekoliko godina koristio Bingo sa dozom od 8L na hektar i nekako nisam zadovoljan.Generalno me vise uopste ne zanimaju ti kineski pesticidi.Odsad prvo Galenika pa onda neki drugi provereni a ovo vise ne.Nema se vise para za bacanje.
8 l/ha , pa sta ti prskas, trsku ?
Ja do sad nisam presao 4 l/ha.
 
Zavisi sta covek ima od trave , najgora je kombinacija poponca i zubace tu treba doza 8-10l/ha.
 
8 l/ha , pa sta ti prskas, trsku ?
Ja do sad nisam presao 4 l/ha.
Redovno mi se javlja zupaca-pirevina i ona malo drugacija trava koja se kod nas zove crnopirica-neznam strucniji naziv.A stalni pratioc je poponac i ponekad neka divlja kupina.Uvek prskam 8L sa 300L vode.Totalni je Bingo ali mi trava ostane delimicno sprzena i iduce godine se ponovo razgrana.Ljudi su kod mene prskali Glifomarkom i vidim da je sve unisteno_Ove godine moracu da menjam preparat i da povecam dozu.Ja jednostavno ne verujem vise toj firmi koja se potpisuje kao STOKTON USA.Iskusio sam da je jeftin preparat cist promasaj.
 
Ubaci oko 1 l/ha Matona i rešićeš se poponca i još nekih trava koije total ne uništava jer ga treba jaka doza od 10-12 l/ha da ga uništi a Maton to odradi bez problema
Moja kombinacija je godinam a 3 l totala + 0.5 l matona /kj. i bude ekstra
I ja prskam max sa 150 l vode /kj
Total je Bingo 10 l pakovanje cena 4200.66din.
 
Totali(glifosati) se ne bi trebali mešati sa triazinima i ureama(ne đubriva već hem. sred).Ti sad vidi šta ćeš i kako ćeš.Ja sam recimo ovoe godine za probu išao sa totalom +kletox jer imam dosta zubače-pirevine.Recimo tu zubaču sam u suncokretu skidao sa 2l/ha kletoxa.Sada sam probao sa 5l/ha totala+0,5l/ha kletoxa.Na tim parcelama ima i trske i baš ću videti hoće li je bar malo opržiti.
 
Totali(glifosati) se ne bi trebali mešati sa triazinima i ureama(ne đubriva već hem. sred).Ti sad vidi šta ćeš i kako ćeš.Ja sam recimo ovoe godine za probu išao sa totalom +kletox jer imam dosta zubače-pirevine.Recimo tu zubaču sam u suncokretu skidao sa 2l/ha kletoxa.Sada sam probao sa 5l/ha totala+0,5l/ha kletoxa.Na tim parcelama ima i trske i baš ću videti hoće li je bar malo opržiti.

Mislim da bez 5l/kj nista nece biti.To sam se na licnom primeru uverio.Ja sam jos vise stavio (20l na 3kj) i ima je jos na par mesta.Doduse bilo je more trske
 
Ubaci oko 1 l/ha Matona i rešićeš se poponca i još nekih trava koije total ne uništava jer ga treba jaka doza od 10-12 l/ha da ga uništi a Maton to odradi bez problema
Moja kombinacija je godinam a 3 l totala + 0.5 l matona /kj. i bude ekstra
I ja prskam max sa 150 l vode /kj
Total je Bingo 10 l pakovanje cena 4200.66din.
gde je ta cena binga?
 
pajapatak Neznam ni sam šta da radim ima sirka tu i tamo dali da ga duvam ili da ugarim.:sta:3 lit. totala 1400-1500 din. ili ću probati sa malo manje litara i ako ne uspe odradiću split aplikaciju.:osmeh:
 
juce sam obisao strnjiku i video da sirka nema uopste ali zato suncokret kao posejan rucno vec preko 20cm,da li mogu slabiju dozu totala ili neki drugi otrov moze takodje..ostalo mi nesto talismana..
 
je l prskate ovih dana ili cekate da zahladi malo? jedino je ujutru jako rano neka konkretna temp...pa kontam da jedino tad moze, ali sta bude sa totalom u podne onda na 38, je l ispari?
 
Nazad
Vrh