Torpedo

Moj D4006 iz 1980. ima oridjidji Deutz motor a na svakom odlivku je Deutz znak. Gume pozadi su 12ke fabricke a felne su nekad bile crvene. Auspuh ispred zadnjeg levog tocka a sediste je nekakvo poluokruglo sa gumenim odbojnikom. Cak je i mehanizam za podesavanje visine poluga kao na Deutz-u. A u transportu jedva da razvija 20-22 km/h.
 
Takvg Deutza imam i ja, iz 74 god. Ali je mnogo brzi nego torpedo 45 06. Slikacu fotografiju kakav je bio kad je stigao nov.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Moj D4006 iz 1980. ima oridjidji Deutz motor a na svakom odlivku je Deutz znak. Gume pozadi su 12ke fabricke a felne su nekad bile crvene. Auspuh ispred zadnjeg levog tocka a sediste je nekakvo poluokruglo sa gumenim odbojnikom. Cak je i mehanizam za podesavanje visine poluga kao na Deutz-u. A u transportu jedva da razvija 20-22 km/h.
Tako je, pod teretom na uzbrdici dere mnogo jace traktore, lep prenos ima, ali zato na ravni ostaje poslednji

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Moj i ne ide bas sjajno u brdu jer duva vise na iber nego na auspuh :ROFLMAO: . A ulje gotovo da i ne trosi. Na leto dobija remont glava (jedna je progutla pola matice sto je steze), nove karike i letece lezajeve po potrebi. Naravno dizne i pvp idu na kontrol jer zimi ocajno pali
 
Али зато колико је истрчо тај дајцунер гарантујем да је бар једном окрено сат
 
Mi kad smo otvorili motor da radimo hilzne bile jajastog oblika
Majstor kaze au bajka ovo je gonjeno dusmanski!!
A nije mnogo trosio ulje i ako je toliko bio los, vise nije imao snage, na iber je gusio, mnogo vise nego na auspuh.
A uvek palio kao sijalica, i tako los zimi nije bilo prob, na cvrgu sastavi!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Uzeo bih novu hidrauličnu pumpu za torpeda 75. Gledao caproni 22 cc, prodavač ima lijeve i desne. Koja ide na torpeda?

Pazi što uzimaš, moja na kombajnu je probila ulje hidraulike u motor, nakon 2g rada.... 19cc ide na 75, a 22cc na 90......moj đđ770 ima motor kao 75ica a ide pumpa 22cc......mislim da sam pumpu platio 65€
 
Ma ja mog tvarati moram. Cim temperatura dodje oko nule odma se muci da upali. Prvi cilindar nije pohaban i nema riseva a sad je pitanje ovalnost i stanje ostalih cilindara. Nadam se da necu morati i njih da menjam...
 
Na otpadu to neces naci, ali imas par njih sto se bave delovima, najbolje je da dodjes i obidjes ih. neki su skuplji neki manje, ako dolazis javi se meni pa cemo zajedno obici.
 
Gledao jednog 100 06, imao rotacionu pvp pumpu, prvi puta u životu da sam to vidio na 6cil 912 motoru..... Svi imaju klipne

I 80 06 mislim da isto ima 6 cil motor
 
E da mi je tog malo poterati, redni setak a jos Dajc,to cuka kao doksa..


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Bio do nedavno kod nas u selu veliki torpedo, neka motorcina na njemu ogromna... otisao u juzne krajeve u brda i sume...
 
Na torpedu mi se cuje kao neko zujanje u kabini.kad se zagreje ulje u hidrauliku nece da dize.gurnem palicu od kipovanja on digne hidraulik.pustim spremac dile probam opet da dignem, nece.gurnem palicu od kipovanja on digne.sta moze da bude problem?
 
Nazad
Vrh