Torpedo

milos uljma

Član
Učlanjen(a)
8 Apr 2016
Poruka
218
Drzim je jedno 3 sekunde i onda krene da dize.kad krene da dize mogu i da pustim palicu on opet dize bez problema.
Naravno zuji kad dize cuje se.
A kad pustim spremac dole zabode ga maximalno jer ne radi ispravno hidraulika mamu mu.

BobanNB

Član
Učlanjen(a)
21 Dec 2007
Poruka
1.326
I imali 6 cilindara motore.
Ајд ти си корисник-љубитељ дајца-торпеда. Којег је покојни матори Келемен, имао дајца-торпеда? Чини ми се да је 6-ак био, знам да таквог ни пре ни после нисам видео, посебно ми био занимљив због ауспуха......ја мислим да тај још стоји у шупи.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

milos uljma

Član
Učlanjen(a)
8 Apr 2016
Poruka
218
Torpedo 90 06.pre par dana cureo mi pomocni klip.morao sam da iskultiviram sveze uzorano a cureo je mnogo.naravno nastavio sam sa radom ali sve manje je bilo ulja u hidrauliku.sve se vise cula pumpa kad dizem setvospemac.zavrsio to pumpa se bas cula namestio klip dolio ulje i od tad se javlja ovaj problem.sta moze da bude?

KishRobert

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
31 Dec 2008
Poruka
14.286
Ајд ти си корисник-љубитељ дајца-торпеда. Којег је покојни матори Келемен, имао дајца-торпеда? Чини ми се да је 6-ак био, знам да таквог ни пре ни после нисам видео, посебно ми био занимљив због ауспуха......ја мислим да тај још стоји у шупи.

72ks sa 6 cilindara,nemac.
Prodat je taj odavno,sin ga je unovcio.

BobanNB

Član
Učlanjen(a)
21 Dec 2007
Poruka
1.326
Значи уновчио га је......сећам се као клинац, да је баш лепо и тихо радио за разлику од ондашњих технолошких достигнућа у нашем крају. Која му ознака била?

KishRobert

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
31 Dec 2008
Poruka
14.286
Значи уновчио га је......сећам се као клинац, да је баш лепо и тихо радио за разлику од ондашњих технолошких достигнућа у нашем крају. Која му ознака била?

Tačnu oznaku neznam.

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.543
E da mi je tog malo poterati, redni setak a jos Dajc,to cuka kao doksa..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Probao tog 100 06,negdje sam tu i postavio slike, vukao 3x16 rešetkasti vogel.... Gas reže ko na motornoj pili, al je i dosta glasan, original auspuh, lonac direktno na granama i iz njega cijev.... U brzine upada ko auto, a mjenjač zec kornjača isto kao kod torpeda, a druga ručica je imala 6 brzina, ne 4 kao kod torpeda.... Taj je imao klipnu pvp, a bio još jedan sa prednjom hidraulikom, on je imao rotacionu pvp, njega sam vidio samo na slikama, jer nije htio pustiti cjenu

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
4.005
I ovaj kod mene ima lonac na izduvnoj grani, glasan je ali ima toliko jednak zvuk, gazda je neki indijanac, odrzavanja nema, pre 15 god je počeo stavljati kabinu i to tako napola vozi!!
Pre koji da ga je usijao kaže pukao kaiš a bio samo jedan

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

mica@

Član
Učlanjen(a)
6 Mar 2013
Poruka
381
Ma ja mog tvarati moram. Cim temperatura dodje oko nule odma se muci da upali. Prvi cilindar nije pohaban i nema riseva a sad je pitanje ovalnost i stanje ostalih cilindara. Nadam se da necu morati i njih da menjam...
I moj 6206 neće da pali oko nule dugo vergla i muci se bas. Duva na iber samo tako a ulje i ne trosi bas uopste. Tako da ko zna sta je u motoru. A kada vergla beo dim izbacuje..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.543
Oba kombajna nose F4L912 kao na td75..... Nemaju grijača, stoje po pola godine, stavim akumulator i trenutno upali, strašan motor.....

deks

Član
Učlanjen(a)
1 Mar 2017
Poruka
1.368
Dajc je gospodin i hoce dobrog gospodara.
To sto neki nemaju naviku da odrzavaju je kriv IMT koji ide bez ikakvog odrzavanja.
Ovde ipak mora da se proverava cesce filter vazduha, kajisi, rebra na hilznama da se izduvaju, operu...
Mnogooo sati sam napravio sa Torpedom, nikad ga necu prezaliti..
Menjac je bio jedini razlog prodaje inace da nije imao tu manu nikad ga ne bih prodao!
Ovo za grejac prvi put cujem da voli grejac.
Kod mene bio 15god u vlasnistvu, kad sam ga kupio nije radio grejac, tako sam ga i prodao!
A jedini traktor u selu koji je paljen svaki dan zimi, grtao sam sneg, bilo je kad je skoro na minus 20 paljen!!
Upalim i gledam pritisak ulja, 10-15 sekundi radi a ne povuce ulje i pored toga sto je nasuto redje ulje..
Ugasim i grejem karter.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока

Poslednja izmena:

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
5.262
Dali je ko skoro menjao razvodni ventil hidraulike, koji su se najbolje pokazali i pored KND-a gde ih još ima u prodaji.

mica@

Član
Učlanjen(a)
6 Mar 2013
Poruka
381
Treba i ja da menjam, ali kad pomislim da nema kvaliteta ne dira mi se nista. Jedino sto bih kupio a nije bas ni jeftin je original PPT trstenik, prosle godine je bio oko 15.000.Din

mica@

Član
Učlanjen(a)
6 Mar 2013
Poruka
381
Rade ali smanjenim kapacitetom. Imaju i pumpe sve imaju pitao sam.

Vrh