Torpedo

Jedan veliki poljoprivrednik kod nas u selu ima 10 tak torpeda koje 75 koje 90.Sa njima prevozi robu vuku po 2 zmajevke koje cega,prskaju ,bacaju djubrivo i jos mnogo operacija.On kaze sto se i pokazalo u praksi da za jedan pun dan rada ustedi torpedo goriva skoro za dnevnicu radnika.Prosto je neverovatno koliko su mali potrosaci.Uz male prepravke budu zaista vrlo dobri za bilo koju operaciju.
 
Ima pomocne cilindre,i tandem pumpu.

Odusevljen sam kako izgleda,voleo bih da ga vidim uzivo volim torpeda to je moj kucevni traktor vec 32godine.U planu mi je da nekad kupim 75ticu samo tesko naci dobru. A kako je povezana ta tandem pumpa gde se kaci usisna cev druga i cev od pritiska? Voleo bih da vidim par slika a inace bih to stavio na mog 6206c jer mi je teska sejalica a i desava se nekad da mi treba da podignem nesto tesko. ☺
 
Desava mi se na torpedu da hidraulika u toku nosenja nekog odrudja bilo kog,poskakuje spusta i dize non stop. Zamenjena gumica ili mazetna na klipu sta moze sledece da bude? Radi se o 4506 torpedu
 
Razvodni ventil, gumice na njemu ili sigurnosni ventil.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Gde se nalazi taj sigurnosni ventil? Ima neki saf sa strane gde se ukljucuje kardansko vratilo sa imbus kljucem se odvija jel to to? Na razvodniku su menjane gumice pre dve godine i nista. Moracu onda novi da kupim.
 
Odusevljen sam kako izgleda,voleo bih da ga vidim uzivo volim torpeda to je moj kucevni traktor vec 32godine.U planu mi je da nekad kupim 75ticu samo tesko naci dobru. A kako je povezana ta tandem pumpa gde se kaci usisna cev druga i cev od pritiska? Voleo bih da vidim par slika a inace bih to stavio na mog 6206c jer mi je teska sejalica a i desava se nekad da mi treba da podignem nesto tesko. ☺

Ako nemas hidro volan,ne treba ti tandem,samo stavis jacu pumpu.
 
Smije naravno, samo ce ti brze dizati. Ja sam imao dosta jacu pumpu na TD48, baca prikljucke u zrak i kipa ko lud na leru, ali nemas neku finu kontrolu polozaja jer poluge skacu. Tako je barem bilo kod mene.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Smije naravno, samo ce ti brze dizati. Ja sam imao dosta jacu pumpu na TD48, baca prikljucke u zrak i kipa ko lud na leru, ali nemas neku finu kontrolu polozaja jer poluge skacu. Tako je barem bilo kod mene.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
Uh to mi treba.:) Sad je od 16cm3 stavljam 19cm3. A sta si mi rekao za razvodni ventil? To je najbolje nov a?Ili neki remont? Nervira me to me godinama vec zeza,skidao sam ga prao u benzinu,zamenio gumice namucio sam se samo tako da ga vratim uh. A gde je taj sigurnosni ventil?
 
19 je bila i kod mene, dizala je brzo bilo koji teret. Razvodnik sam ja svake sezone vadio i gumice mijenjao.Strada ona mala unutar razvodnika i ne drze poluge. Moguce da ostetis onu gumicu sa strane prilikom vracanja razvodnika.. Nov nije neki kvalitet, indija i turska ali nije ni skup. Vrijedi probati. Po meni je najbolje pomocni cilindar nakaciti i dosta bolje radi. Imam negdje video kako drzi roto kosu bez problema i kako brzo dize. Malo nezgodno za rad.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
A kazi mi ovo,sta ako to sve uradim opet ocistim i zamenim gumice i opet isto? Sta onda da radim?
 
Koja je marka kuka i koliko si platio ako nije tajna? Svaka cast za poso!
 
Onda ne gine novi razvodnik. Mozes u Higum M u Zrenjaninu naruciti garnituru za reparaciju. Imas gumice za sve sto ti treba oko hidraulike. Ja sam tu garnituru kupio u Juselu, 15ak evra placena.

Ma ja mislim da mora novi razvodnik,jbg 30godina mu je i 6.000sati rada. Menjane su gumice i cistio ali izgleda slaba vajda. Gde li je najbolje to kupiti gde je dobar kvalitet sta prepotucujete?
 
Uh to mi treba.:) Sad je od 16cm3 stavljam 19cm3. A sta si mi rekao za razvodni ventil? To je najbolje nov a?Ili neki remont? Nervira me to me godinama vec zeza,skidao sam ga prao u benzinu,zamenio gumice namucio sam se samo tako da ga vratim uh. A gde je taj sigurnosni ventil?

Kažu da ne nije dobro stavljat veće pumpe jer ide više protoka ulja i ulje se zagrijava jako i tako odu gumice na razvodniku.
 
Od koga traktora bi bilo da se stavi kabina na Torpeda 7506 ova je jako tesna i mala pa da je prosirimi da stavimo neku vecu dali od nekog zetora ilida pravimo.
 
Nazad
Vrh