Torpedo

Ima i na njega nega talijanska vuca ali nije poso, ali zato menjac nadzivi 3 ova sa kosim zubima, kod nas te sa smaknutim H zovu svabe.
 
Ja imam 75-icu bez prednje vuče , što kažete sa mjeenjačem sa smaknutim H. Kod mene je 6, 7 godina, nikad nikakavih problema sa menjačem nisam imao. I na njemu ispod mjenjača ima oastavljen poklopac gdje ide reduktor od prednje vuče. Sad da li se na njega može ugraditi prednja vuča neznam, neki kažu ne može, a neki majjstori kažu i da može. Kod sebe u blizini imam koplet prenju vuču od Torpedo kobinirke jako povljno. Samo mi se nije uzimala da ne bude kad uzmem ne može zabog mjenjača
 
Ja imam isto sa smaknutim H i mi zovemo te Svabe kod nas je 10 godina nikakvih problema sa menjacem dok ovi sa obicnim H se zale malo malo.
 
Nema puno transporta ali ima puno voznje do njiva ne radi teske poslove vec samo prskanje,setvu i tako to sitno_Od cega se ubace zupcanici
 
Imam problem sa hidraulikom na 7506.Kada je motor hladan a na poluge zakacen setvo spremac sve radi ok dok se traktor ne ugreje .Ali posle 40-50 minuta pocinje polako za zeza,tj nece da dize setvospremac.Tada vratim gas na ler i on krence da podize ,dodam gas i digne skroz,i tako sam radio dok nisam zavrsio njivu.Sutradan ujutru dok je motor hladan opet radi a kad se ugreje nece,tj smenjim gas ne ler pa podize.Zna li neko sta bi mogao biti uzrok ovome?
 
Standard za tu hidrauliku. Izmjeri pritisak na kiper ventilu kako bi znao je li pumpa kaput..ako je to OK onda razvodni ventil napolje, gumice nove, detaljno pranje i mandzetnu na klipu novu. Ulje motorno sipati, moja preporuka INA SUPER 5. Moguce da ti je lose i ulje te kada se ugrije razrijedi se totalno.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Ulje koje sipam je hidrol 68,prosle godine sam ubacio novu klipnjacu na klipu hidraulike i novu manzetnu.Pre ovoga poluge su mi pod teretom trzale i kada ugasim traktor one se skroz spuste .
 
To je rijetko ulje za njega, obavezno motorno ulje! Meni se Super 5 Ina najbolje pokazao,gusce je od ine s3. Ispitaj pumpu, mada bih ja svakako razvodnik napolje jer nije neki posao i zamjenio gumice. I sa novom mandzetnom pusta poluge ako na razvodniku su stradale.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh