Torpedo

Ako može od Zetora onda vidi da uvezeš iz Slovačke ili Češke, tamo su do 1000 e, ili skuplja varijanta da ti prave u Padini.
 
Siroka od rakovice. Ja postavio na MF. Soba unutra.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Ja sam imao licno torpedo 6006 sa sirokom zetorovom kabinom.to je bilo em ruzno em neprakticno.ne pasuje kabina samo da je zavijes,a posle te rupe da pozatvaras,strasno izgleda..em je duza em sira,.ako je stavis napred malo,tesko se sipa gorivo,ako je nazad,viri kabina iznad blatobrana...
Od rx moze da se postavi,ali ko nema zivaca da to cacka 2 do 3 nedelje,nek se ne upusta,jer nije to samo namontirati kabinu,treba komande povezati,kvacilo i kocnice idu onda na sajle..

- - - - - - - - - -

Siroka od rakovice. Ja postavio na MF. Soba unutra.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk

Nije poenta da se samo namontira kabina,vec i da se zadihtuje,da ne vuce prasina i promaja..
 
Naravno, ja sam zatvorio i zadihtovao, dosta ljudi misli da je originalna na MF.. Samo trud i volja..

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Zahvalio bi se članu jbrtka na gostoprimstvu i što nas je odveo do majstora Ivana da pogledamo njegov rad i traktore
Hvala!
 
Curka mi semering na spojnickoj osovini na malom Torpedu. Vidim da kaplje menjacko ulje kod poluge kvacila. Kakva je procedura zamene semeringa osim polovljenja traktora?
 
Nikakva opcija. Ide na pola koliko znam. Semering je u kucistu kratke spojnicke mjenjaca, skidas i deklo sa rucicama. Mislim da kuciste kratke spojnicke drze 3-4 imbus vijka .

e4903fd2570a806341571e4a2b8e5296.jpg


Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
na kolko vi obrtaja motora balirate ja sam danas belirao na 2000 obrtaja ispod to glavi presa.

postoji li mogucnos da se ubrza za malo kardan . a da nista ne steti?
 
Takva je i na Torpedu pumpa. Torpedo ima sporo kardansko vratilo, tek na 2200 rpm ja mislim da on ima 540ob kardana. Najjeftiniji nacin da ubrzas je neki reduktor koji se spaja na izlazno vratilo, , nesto ovako :

1hs9pj.jpg
[/URL]upload gifs[/IMG]
 
Koliko mi se cini,na torpedu se pumpa hvata sa 2 vijka,a 2 spajaju pumpu..

- - - - - - - - - -

Takva je i na Torpedu pumpa. Torpedo ima sporo kardansko vratilo, tek na 2200 rpm ja mislim da on ima 540ob kardana. Najjeftiniji nacin da ubrzas je neki reduktor koji se spaja na izlazno vratilo, , nesto ovako :

1hs9pj.jpg
[/URL]upload gifs[/IMG]
ovako se dobije kontra smer kardana
 
Imao sam Torpeda 7-8 godina i davno sam i ja razmisljao o toj prepravci jer sam morao da kosim na punom gasu rotacionom. Nije kontra smijer kardana, ovo je ubrzan kardan 1:3 ja mislim,prenos unutar je dvorednim lanacom.Samo misljenja sam da toliko ubrzanje nije za teze prikljucne masine.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh