Torpedo

jučer sam sa torpedom vukao sjetvospremač, odlično radi u 2 brzoj, odličan posao, zadovoljan sam, sa možda pola gasa, onaj moj teški sjetvospremač od 1,8m.....a valjak je 2m,pa pokrije točkove

i pitanje, zaboravio sam, gdje treba biti ona mala ručica za plivajući položaj, gore ili dolje????

koliko košta sajla i obrtomjer za torpeda???? to trebam, i ručicu za zatvaranje zadnjeg stakla???
 
jučer sam sa torpedom vukao sjetvospremač, odlično radi u 2 brzoj, odličan posao, zadovoljan sam, sa možda pola gasa, onaj moj teški sjetvospremač od 1,8m.....a valjak je 2m,pa pokrije točkove

i pitanje, zaboravio sam, gdje treba biti ona mala ručica za plivajući položaj, gore ili dolje????

koliko košta sajla i obrtomjer za torpeda???? to trebam, i ručicu za zatvaranje zadnjeg stakla???
Veliki ti nesto spremac:osmeh:. Zakaci mu 2.9m. Trebalo bi da se lepo slaze sa tom kombinacijom.
PS. Sve cestitke na kupovini. Da te dugo sluzi traktor i da budes zadovoljan njime:ppozdrav:.
 
taman pokrije točkove, hehe

taj sam vukao fergusonom 1 brzom sa 2000 obrtaja, i falilo je brzine, a ovaj ga neosjeti, da je meni jedan ovaj ko moj, samo 2,5m zahvata, ja bi bio zadovoljan, al to će morati još pričekati, i morat ću još raditi sa ovim, jer ove lagane sa jednim redom valjaka neželim kupovati, bolje je onda odraditi sa ovim koji imam, ima dasku, 18 opruga, jaki ram, i 2 reda valjaka

evo i slika:



 
hvala, bilo je tu dosta dileme, iako malo žalim i za ovim, ovo je stari traktor, al je strojčina, mislim da se tu torpedo može sakriti, samo moje mišljenje
razlog zašto nisam uzeo njega, nego torpedo, jer za torpeda ima djelova, a za ovog deutza teško, možda u njemačkoj, ovaj ide 40km/h i desni mjenjač ima 6 brzina, dok torpedo ima 4 brzine, a reže gas ko da ima turbo
nadam se da će me služiti taj torpedo, dosta je pregledan traktor, to mi se sviđa, sevo volan, zračno hlađenje, taj koncept motora, gdje je svaka glava za sebe.....itd

 
Bakarne podloske zagrej do usijanja pa ih ubaci u vodu . Ja sam svaku podlosku namazo sa hermetikom.
Izgleda ni podloske nisu kao sto su nekad bile. Stavim nove podloske i zategnem, ono pusta ulje. Dotegnem jos malo, ista prica. Sad se ne secam da li sam ih grejao. Bese to pre 3 meseca. Tada sam samo zaglavio krpicu ispod da kupi ulje sto se sliva jer nemam vremena da ih zamenim.
Ja nekad izmedju busona i podloske namotam vodovodni teflon i onda ne pusta. Ponasa se kao nekakav dodatni duhtung.
 
evo par slika od ove jeseni



ovo je samo proba u dvorištu rotodrljača 3m i sijačica 2.5m puno mu je prvi kraj ode u zrak već na kretanju na betonu!

kopanje kanala u uljanoj repici i pšenici

i video pripreme za pšenicu malo mu je puno al druga spora i ide!
[video]https://youtu.be/33RsbeIG6xk[/video]
 
Jedno pitanje za Torpedase, danas sam orao sa t75 i pocelo mi se cuti neko skrgutanje u mjenjacu u sporim i radnim brzinama jedino u brzim je sve ok nista se ne cuje sta bi to moglo biti dali je neki zupcanik ili lezaj?
 
deutz

hvala, bilo je tu dosta dileme, iako malo žalim i za ovim, ovo je stari traktor, al je strojčina, mislim da se tu torpedo može sakriti, samo moje mišljenje
razlog zašto nisam uzeo njega, nego torpedo, jer za torpeda ima djelova, a za ovog deutza teško, možda u njemačkoj, ovaj ide 40km/h i desni mjenjač ima 6 brzina, dok torpedo ima 4 brzine, a reže gas ko da ima turbo
nadam se da će me služiti taj torpedo, dosta je pregledan traktor, to mi se sviđa, sevo volan, zračno hlađenje, taj koncept motora, gdje je svaka glava za sebe.....itd

Po meni greska u izboru.U svakom slucaju neka je sa srecom.
 
prvi dojmovi na torpedo su dobri, orem svaki dan, kako uhvatim vremena, ulja ništa netroši, nemogu vjerovati, nije puno potrošio po jutru 10-12 litara možda, danas sipam i presipam po haubi, jer mislio sam da će više potrošiti, sada je pun pa imam jednu njivu od 2,5 jutara u komadu, pa ću tu testirati potrošnju, jer baš me točno zanima koliko troši, i orem sa imt 756, u 3 brzini, na dubini od 30cm, bez crtala, jer s njim mislim da nebi išlo na tu dubinu, iako zbog manjeg pluga mislio sam da će više potrošiti, ferguson je trošio sa jednobraznim 11-12 litara po jutru, osim jedne godine, kada je bilo teško oranje sa šperom, onda je potrošio i 13,5litara na jutro, točnije 40 litara na 3 jutra, a kada se sjetim mtz82 on je sa 2x14 leopardom išao i do 18 litara, a najmanja potoršnja je bila 14-15 litara
 
Mislim da sam vec pitao. Ali ajde opet.
Razlika izmedju 75 ice I 90 tke, je samo u motoru ili ima jos nesto?
Da li 90 ka ima jaci menjac I hidrauliku ili je sve potpuno isto?
 
Nazad
Vrh