Torpedo

Pa razlika se bas Primeti. Ne znam kakva je kod vas situacija sa 11kama ali su kod mene očigledno kocile u odnosu na zadnje a sa 12kama je bas ekstra uklopljeno, bar je kod mene tako.


jel su diferencijali tvornički? .. da nije zadnji od adriatica?
 
Ne znam za diferencijal, kod mene je tek 3 godine ali mislim da bi bila veća razlika kada bi neki od diferencijala bio od adriatika
 
Pozdrav svima na forumu. Imam problem sa 7506A specijal. Otisao mi je konusno tanjirasti par zupcanika u prednjem diferencijalu, pa me zanima da li mora da se vade obe poluosovine da bi se izvadio nosac diferencijala? Skinuo sam levi tocak i celu glavcinu i izvukao levu, kracu poluosovinu, povukao sam nosac diferencijala prema nazad i kada zavucem ruku, napipa se da su skrcani zubi na velikom tanjirastom zubcaniku, verovatno su i na konusnom, na osovini. Ne moze da se izvuce vise, kao da zapinje na desnoj poluosovini pa me zanima da li mora da se skida i desni tocak, glavcina i poluosovina? Kad vec pisem, da li je bolje kupiti nove zubcanike i kakve traziti, ili praviti po uzorku neke kvalitetnije?U prodaji su uglavnom Ruen makedonski ali sam cuo da nisu bas kvalitetni. Interesuje me vase misljenje. Hvala unapred.
 
Moraju da se vade obe polusovine.Normalno da uglavnom se trazi polovni.Jeftiniju su i orginal ugradbeni.Za kvalitet novih malo ko moze reci dok se ne ugradi.
 
Ako nekome trebaju dobri polovni delovi za torpeda , (zubcanici,lezajevi,polu osovine,diferencijali,,konusni i tanjirasti zubcanik,klipovi i cilindri u dobrom stanju raznih specijala, i jos razne sitnice oko motora,hidraulike...
Imam još i nove (ODLIČNE) lamele,kocione obloge,pakne za vise vrsta traktora,kamiona,kombajna, mnogo ljudi je uzimalo i svi su zadovolnji...
Takođe popravljamo sve vrste traktora,kombajna..itd od motora,menjaca,hidraulike... za sve ostale informacije pozovite na broj 063/667-819 majstor MIŠA poziv od 9h-22h
 
koliko kosta nosac filtera za ulje i gorivo za torpedo 6206,posto mi je otisao navoj gde ide oko za naftu
 
Odes kod tokara i napravi ti reducir.Mislim da ima dovoljno mesa u kucistu da nareze veci navoj ,uvrne u kuciste reducir , a na izlazu opet bude isti navoj.
 
Imam čast da za drugim radim pojelo vučnu lamelu posle trista sati rada znači odradio setvu i prskanje malo kosio i po neku balu upresovo znači sve ok lamela pojedena pre mene su radili ravnali potisne ploče i korpu iznutra ali nisu skidali sa čela korpu pa je mali stisak i kliže lamela znači treba mi dubina unutar korpe do zamajca.kad se ravna korpa i ploče to strugar treba da sabere i tu visinu da prestruže sa čela korpe jer imamo onda novu lamelu koja se ponaša kao istrošena.
 
:haha: "kineski ili japanski" možda je mislio na tanjirastu oprugu ona je nova .U stvari prosto da kažem da je mali stisak korpe obadve lamele na zamajac pa lamela kad se malo ptereti oće da kliže mislim da je uzrok velika dubina korpe pa se gubi stisak. sutra ću već negde naći novu pa videti dubinu i koliki je prednapon sa novim lamelama da spasim što se spasti da .
 
Narode zna li neko gde moze da se nadje vodena pumpa za neki Torpedo motor sa dva klipa,vodeno hladjenje.Taj motor sluzi kao agregat za struju,nosi oznaku T 55-2.Prvi put cujem za tako nesto,jedan kolega me zamolio da se raspitam.
Hvala.
 
Da li neko zna gde mogu naci kuciste za suvi filter vazduha za torpedo 70 80 ks??

- - - - - - - - - -

Niko nezna ili nema raspolozenih za odgovor??Zvao sam par njih i mnogi nemaju a mnogi traze 50e samo za kuciste sto mi je mnogo.

- - - - - - - - - -

Da li neko moze da mi slika filter vazduha suvi na Torpedu od 70 80ks??
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh