Torpedo

Jel normalno za torpedo 45 da kad mu skinem cep od ulja duva paru i baca ulje tako i na meracu? Da li to znaci da su mu karike otisle pa tera kompresiju u karter?Nije mi samo jasno kako onda lako pali ako ima slabu kompresiju traktor ima snage ne trosi ulje.
 
Ovo pitanje sam postavio zato što su mišljenja podeljena,i nikad nisam načisto rešio sam sa sobom tu dilemu da li je stvarno ovo neka pouzdana metoda utvrđivanja stanja motora kod traktora. Jedni kažu ovako , drugi onako.npr. kod auta kad skinem cep samo struji topao vazduh a na meraču nema nista, dok kod oba svoja traktora bućka i baca ulje napolje.

- - - - - - - - - -

Исти проблем имам са мотором на комбајну,пали на пола дугмета,има снаге а дува на иберлауф.Не знам шта да радим,дал да га отварам ил не.Не троши уље.
Putin koji kombajn i motor je u pitanju Za torpedo mi je jedan dobar stariji majstor rekao da je normalno da duva paru na iberlauf (a razog toga mi je slikovito objasnio probaj ti da trčis a nemoj se zadihati):osmeh: ali ne sme da izbacuje ulje..Kod mene je sad malo počelo i ulje po koja kap vidim da kad ostoji bude ispod fleka.
 
Pre cetri godine sam kupio torpedo 75 duvo na hiberlauf ko lokomotiva,tako sam odradio tri sezone 2750 radnih sati.Sad smo pravili generanu,sad nema ni malo dima .Dok ne trosi ulje velikoj kolicini ne treba ga dirati.
 
Poslednja izmena:
У Руми на вашару сам први пут видео турско седиште за Торпеда па ме занима дали га је неко уградио у трактор и колико је удобно.Цена му је 50 еура и нема могућност да се преклапа па ме занима и колико је лако ући у трактор.
 
Deutz ili Torpedo motori ako nebacaju paru na odusak smatra se da nesto nije ispravno.Para moze da ide ko na lokomotivi ,al ulje nesmije da baca.Cim pocne da kapa ulje na odusak nadaj se remontu.
 
Deutz ili Torpedo motori ako nebacaju paru na odusak smatra se da nesto nije ispravno.Para moze da ide ko na lokomotivi ,al ulje nesmije da baca.Cim pocne da kapa ulje na odusak nadaj se remontu.

Lisnik koliko izađe puna generalna za trocilindricni motor i gde ima sklopova kvalitetnih KS KHD( Kolbenschmidt Klockner Humboldt Deutz) i kakvi su ovi NPR za Torpeda
 
Pa dosta se bolje uklapa prednja i zadnja vuca, pre sam imao problem jer je sa 11kama prednja išla sporije u odnosu na zadnje a sad je ukloljeno idealno, bar kod mene.
 
Pa razlika se bas Primeti. Ne znam kakva je kod vas situacija sa 11kama ali su kod mene očigledno kocile u odnosu na zadnje a sa 12kama je bas ekstra uklopljeno, bar je kod mene tako.
 
Nazad
Vrh